Marko má pochybnosti o šancích Red Bullu na letošní titul

Poradce Red Bullu Helmut Marko je skeptický ohledně šancí jeho týmu v letošním boji o titul mistra světa ve formuli 1.
Marko má pochybnosti o šancích Red Bullu na letošní titul

Red Bull se ve druhé polovině loňské sezóny dokázal zlepšit, což potvrdil Max Verstappen vítězstvím v Malajsii a Mexiku. Marko věří, že i letos bude Red Bull patřit mezi nejlepší, dostat se na vrchol však bude podle něj obtížné.

„Nemyslím si, že jsme v situaci, kde už můžeme bojovat o titul mistra světa,“ řekl Marko pro Auto Motor und Sport.

Marko ví, že v boji o titul se Mercedes a Ferrari dokáží plně postavit za Lewise Hamiltona, respektive Sebastiana Vettela. Red Bull naopak dává oběma svým jezdcům rovnocenné šance a žádného z nich neupřednostňuje. Silná jezdecká dvojice, jako v případě Red Bullu Daniel Ricciardo a Max Verstappen, přitom pomůže tlačit tým vpřed.

„Pokud máte dva stejně silné jezdce, tak oba pracují na maximum a ke špičkovému výkonu tlačí také techniky a vývoj šasi. Když ale máte jen jednoho pilota, který jde na limit, tak nevíte, jak na tom skutečně jste.“

I přes to Marko věří, že Red Bull dokáže hned od prvního závodu sezóny v Austrálii bojovat o vítězství.

S motorem Mercedes bychom dominovali, věří Verstappen

S motorem Mercedes bychom dominovali, věří Verstappen

„Motor Renault by měl být v roce 2018 spolehlivější a výkonnější a už od začátku budeme mít konkurenceschopné šasi,“ prohlašuje sebevědomě Marko.

„Mercedes ale vyrobil nový motor, takže je otázkou, zda nebudou mít ještě větší náskok. Pokud náš motor přinese to, co očekáváme, pak bychom měli být Mercedesu blíže.“

Marko zároveň považuje za výhodu, že s návrhem vozu RB14, na kterém se znovu výrazně podepsal také Adrian Newey, začal Red Bull velmi brzy a věnoval mu hodně času.

„V minulosti jsme vždy byli ve druhé polovině sezóny silnější. Z analýz víme, že jsme se vždy snažili to nechat na poslední možnou chvíli, ale to vám nepomůže najít každé dva týdny pár setin sekundy. Důležitější je jít do sezóny dobře připraven.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (130) Další článek: Kubicu čeká test vozu LMP1 s týmem Manor
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00