Marko kritizuje Verstappena. Neumí prý pracovat s pneumatikami

Max Verstappen čelil v USA kritice ze strany svých kolegů kvůli počínání v brzdné zóně a nyní ho kritizuje také Helmut Marko. Poradci Red Bullu ale vadí něco docela jiného.
Marko kritizuje Verstappena. Neumí prý pracovat s pneumatikami

„Nejsem tady pro čtvrté místo,“ řekl Verstappen do týmového rádia, když byl za Rosbergem. O chvíli později překvapil své mechaniky, když se z ničeho nic objevil v boxech.

Práce s pneumatikami je alfou a omegou dnešní formule 1. Podle Marka ji ale Verstappen nezvládá tak úplně dobře.

„Takhle nevyhraje žádné závody, žádné šampionáty,“ uvedl Marko pro Auto Motor und Sport. „Ve srovnání s Danielem má mnohem větší degradaci pneumatik, ale není rychlejší.“

„Musí najít správnou rovnováhu mezi útokem a vyčkáváním. V tom je Danielova síla, že dokáže jet rychle ale nepřetěžovat pneumatiky.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Spekulace z Wokingu: překvapivý možný nástupce Dennise a nový sponzor

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.