Marko: Kdyby Pérez v Miami sestřelil Verstapena, bylo by to pro nás Waterloo. Jinak ale podal dobrý výkon | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Marko: Kdyby Pérez v Miami sestřelil Verstapena, bylo by to pro nás Waterloo. Jinak ale podal dobrý výkon

Konzultant Red Bullu Helmut Marko se vyjádřil ke startu Velké ceny Miami, kdy málem došlo ke srážce mezi Maxem Verstappenem a Sergiem Pérezem.

Krátce po startu letošní Velké ceny Miami si zástupci Red Bullu pořádně oddychli. Nechybělo totiž mnoho a mohlo dojít k tomu, že by ze čtvrtého místa startující Sergio Pérez v první začátce zezadu naboural kolegu Maxe Verstappena.

Nakonec vše dopadlo pro rakouský tým dobře a oba jezdci mohli pokračovat dál bez úhony. Úlevu, že nedošlo ke střetu, musel jistě cítit také Pérez, který stále nemá podepsanou smlouvu s Red Bullem pro sezonu 2025, takže by mu podobná nehoda určitě při vyjednáváních nepomohla...

K teoretickému incidentu se ve svém sloupku pro Speedweek nyní vyjádřil poradce Red Bullu Helmut Marko.

„Když Pérez málem způsobil havárii v první zatáčce po startu, tak jsem si hned řekl ‚Proboha!' Připomnělo mi to závod v Mexiku, kde Checo rovněž předvedl podobný manévr v první zatáčce,“ uvedl Marko.

„Díkybohu to ale dopadlo dobře, protože kdyby Maxe vyřadil, bylo by to Waterloo. Checa k takovému,“ napsal dále Rakušan s tím, že Péreze v Miami k takovému manévru vyburcoval špatný start Charlese Leclerca, čehož chtěl využít.

Celkově byl však Marko s výkonem Péreze, jenž na Floridě dojel čtvrtý, spokojen.

„Celkově Checo zajel dobrý závod a jeho ztráta byla snesitelná. A měl také štěstí, že Carlos Sainz dostal časovou penalizaci, takže se posunul na čtvrté místo, ze kterého startoval. Také bylo působivé, jak za sebou udržel Norrise v mnohem rychlejším voze (v úvodu závodu předtím, než závod ovlivnil výjezd safety caru, pozn. red.),“ dodal Marko .

Doporučujeme

Články odjinud