Marko je naše nejsilnější zbraň, říká Wolff

Helmut Marko a Toto Wolff si pravidelně vyměňují názory přes média. V poslední době se jejich vztah ještě vyostřil.
Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein
Marko je naše nejsilnější zbraň, říká Wolff | Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein

Christian Horner a Toto Wolff se moc nemusí. Ještě mnohem větší rivalita je však mezi Helmutem Markem a Totem Wolffem. Letos se vztahy ještě vyostřily. Není to jen kvůli souboji o titul, ale také úmrtí Nikiho Laudy.  Trojnásobný mistr světa měl s oběma dobré vztahy, a tak napětí trochu korigoval. 

Wolff se už nechce rozčilovat kvůli Hornerovi

Wolff se už nechce rozčilovat kvůli Hornerovi

Mezi zástupci Red Bullu a Wolffem to letos jiskřilo mnohokrát – kvůli ohebným křídlům, nehodě v Silverstonu a naposledy kvůli nehodě v Monze.

Lewis Hamilton si stěžoval, že Verstappen odešel z místa nehody, aniž by se přesvědčil o tom, že je v pořádku. Ke sportovním komisařům pak šel náplastí na krku.

„Když se Hamilton snažil vyjet ze štěrku se zařazenou zpátečkou, Verstappen už byl mimo vůz. Medical Car ho viděl a pokračovalo v jízdě. Pak dělali divadlo z toho, že se chudák Hamilton najednou zranil a tak dále,“ řekl Marko před pár dny pro Österreich.

Red Bull na lovu. Potvrdil, že Mercedesu přetáhl dalších pět zaměstnanců pro Red Bull Powertrains

Red Bull na lovu. Potvrdil, že Mercedesu přetáhl dalších pět zaměstnanců pro Red Bull Powertrains

Mr. Grumpy

Kromě dění na trati si obě strany vyměnily názory také poté, co Red Bull začal přetahovat zaměstnance Mercedesu pro svou novou firmu Red Bull Powertrains, která bude vyrábět pohonné jednotky po konci Hondy. Podle Marka nebyla hlavní motivací zaměstnanců Mercedesu k přestupu finanční otázka.

„Jsme pohodový tým, kde je hlavní vášeň,“ řekl Marko. „Pod vedením Nikiho Laudy by se to Mercedesu nestalo. Měl ke svým lidem od motorů blíže.“

Wolff oponuje: „Pan Bručoun (Mr. Grumpy, pozn. redakce),“ jak Markovi říká, „je naše nejsilnější zbraň. Niki vždy říkal: ‚Každý útok zvenčí posiluje náš tým.‘ Je to pravda.“

Marko si nenechá ujít jakoukoliv příležitost, aby Wolffa nezmínil. Když Wolffovi v květnu udělila Cranfieldská univerzita čestný doktorát, Marko, který je doktorem práv, prohlásil: „Rád bych věděl, za co...“

Když Wolff před letní přestávkou tvrdil, že Mercedes se již plně soustředí na sezónu 2022 a na letošní vůz nenasadí žádné další novinky, Marko prohlásil: „Nemůžete jim věřit ani slovo.“

Váš názor Další článek: Debut po newyorském teroru. Schumacher nám přál štěstí, vzpomíná Tomáš Enge
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00