Marko dostával svým přístupem de Vriese pod tlak, míní Russell | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Marko dostával svým přístupem de Vriese pod tlak, míní Russell

George Russell z Mercedesu se vyjádřil k předčasnému konci Nycka de Vriese u AlphaTauri. Podle Brita má Nizozemec kvality na to, aby jezdil ve formuli 1.

Ještě před zahájením letní přestávky rozhodl Red Bull o tom, že v jeho rezervním týmu AlphaTauri nahradí Nycka de Vriese zkušený Daniel Ricciardo.

Mnohé insidery z padoku F1, ale i některé jezdce, tah Red Bullu překvapil, jelikož de Vries prožíval svůj první kompletní ročník v královně motorsportu a nedostal ani polovinu sezony na to, aby prokázal své kvality.

Osmadvacetiletého jezdce, který je momentálně bez závodního angažmá, se nyní zastal pilot Mercedesu George Russell. Britovi se příliš nezdá přístup Helmuta Marka, poradce Red Bullu, který má mj. velký vliv na podobě jezdeckého složení týmu AlphaTauri.

„Samozřejmě víme, jak Red Bull funguje, a je třeba respektovat, jak to dělá. Nycka jsem během jeho působení v AlphaTauri blíže nesledoval, ale četl jsem zprávy a prohlášení, které Helmut říkal...je zkrátka náročné jít někam, kde vám chybí důvěra,“ prohlásil Russell, kterého cituje web RacingNews365.com.

„Určitě mu nepomohli získat sebevědomí na začátku sezony tím, že mu řekli, že bude lídrem týmu, navzdory tomu, že byl nováček,“ myslí si pilot Mercedesu.

„Nezáleží na tom, že je mu 27 nebo 28 let, jde o nováčka a nemůžete jít do toho s tím, že nováčkovi řeknete, že je lídrem týmu jen proto, že závodil ve více šampionátech než jeho týmový kolega,“ přiblížil svůj pohled Russell.

„Byl v těžké pozici od chvíle, kdy začínal, takže je mi ho líto. Má úroveň pilota formule 1, ale nedostal takovou příležitost, jakou si zasloužil,“ dodal Brit.

Doporučujeme

Články odjinud