Marko chválí Verstappena i kolegialitu jezdců Red Bullu

Helmut Marko chválí Maxe Verstappena za výkon během GP Monaka, která pro něj skončila kolizí s Romainem Grosjeanem a nehodou.
Marko chválí Verstappena i kolegialitu jezdců Red Bullu

Red Bull se už několikrát nechal slyšet, že je s mladíky u Toro Rosso velmi spokojený, dokonce spokojenější než s jezdci hlavního týmu. 

„Max byl fantastický,“ řekl Marko pro motorsport.com. „Bohužel měl tu špatnou zastávku v boxech. Bylo dobré, když se dostal za Ferrari (Vettela) a předjel Bottase. Viděli jste, že potenciál tam je.“

„Řekl bych, že nehoda byla závodním incidentem a Grosjean na tom měl podíl. Pohnul se, když už viděl, že tam Max je.“

Lotus brání Grosjeana, brzdil později

Lotus brání Grosjeana, brzdil později

Tentokrát Marko chválil i jezdce Red Bullu a uvítal spolupráci mezi oběma v poslední fázi závodu.

„Oba si vedli velmi dobře. Byla to dobrá spolupráce. Kvjat nechal Ricciarda předjet, a ten když se nedokázal dostat vpřed, tak ho zase pustil. Myslím, že Ricciardo by potřeboval tak další dvě kola a měl by šanci dostat Hamiltona. Byl to první bezproblémový víkend pro Kvjata a on ukázal, co umí.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Magnussen: Vandorne se musí dostat do F1

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.