Mark Webber věří, že se v klasifikaci jezdců posune nahoru

Potenciál týmu je velký, takže by se mu to mohlo podařit již v Barceloně.
Mark Webber doposud v letošní sezóně tahal u Red Bullu Racing za kratší konec provazu a v poháru jezdců mu patří šesté místo. Jeho kolega Sebastian Vettel je třetí a Australan věří, že se brzy posune výše.

"I když se týmu opravdu dařilo, můj vstup do sezóny mohl být o něco lepší, takže se těším, že se co nejdříve posunu v šampionátu jezdců nahoru. Pokud nenastanou nějaké neočekávané okolnosti na Katalánském okruhu, který všichni znají velmi dobře, pak věřím, že se mi to podaří," řekl Webber.

Red Bullu Racing patří po prvních čtyřech závodech druhé místo v poháru konstruktérů, největšího úspěchu tým dosáhl v GP Číny, kde obsadil díky Vettelovi a Webberovi první dvě místa.

"Jsme ve velmi dobré formě a tento víkend bude zajímavé sledovat, jak na tom všichni jsou ve vývoji. Protože všechny týmy, včetně toho našeho, budou mít ve Španělsku úpravy vozů, hlavně na straně aerodynamiky."

"Z pohledu Red Bullu Racing je dobře, že jsme v silné výchozí pozici a doufejme, že si udržíme výhodu, kterou jsme podle všeho před mnoha týmy měli, i když se nemůžeme ani na chvíli zastavit. Když týmům jako je Ferrari a McLaren trochu schází rychlost, víte, že tyto velké stáje na vás vrhnou všechny své zbraně," konstatoval Webber.
Další článek: Ecclestone: Je zvláštní, že týmy nechtějí ve formuli 1 vydělávat

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.