Mark Webber ukončuje kariéru v motorsportu

Mark Webber před pár týdny oslavil čtyřicítku a rozhodl se, že na konci letošního roku ukončí svou kariéru v motorsportu.
Mark Webber ukončuje kariéru v motorsportu

Do formule 1 přišel Webber v roce 2002. Jezdil za Minardi, BMW Williams ale největších úspěchů dosáhl u Red Bullu. Celkem získal 9 vítězství a 42 pódií. 

Z F1 odešel Australan na konci sezóny 2013 a zamířil do vytrvalostních závodů. V sérii WEC získal vloni titul s Porsche ale vytoužené vítězství v závodě 24 hodin Le Mans se mu získat nepovedlo.

Nyní čekají Webbera ještě tři závody WEC. Už tento víkend ve Fuji, poté 6. listopadu v Šanghaji a nakonec 19. listopadu v Bahrajnu.

U Porsche Webber zůstává jako jeho zvláštní reprezentant.

„Bude mi chybět rychlost, přítlak a soutěžení, ale chci odejít na vrcholu a velmi se těším na nové úkoly,“ uvedl Webber. 

„Přechod z F1 do LMP1 byl velkou změnou a zcela novým zážitkem. Ale přišlo to pro mě v pravý čas. Zjistil jsem, že se mi líbí sdílet auto a chemii mezi Timem, Brendonem a mnou. Je to něco zvláštního, co si budu navždy pamatovat.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (10) Další článek: Vývoj nových vozů: zisky z aerodynamických tunelů jsou ohromující
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".