Mark Webber nenechal na současné F1 nit suchou

Mark Webber před rokem opustil formuli 1 a zamířil do šampionátu vytrvalostních závodů. Novináři se ho proto s ročním odstupem zeptali, co říká na současnou formuli 1. Australan si nebral servítky.
Mark Webber nenechal na současné F1 nit suchou

„Podívejte se na Kimiho,“ říká Webber pro Salzburger Nachrichten. „Tohle není závodění. Pokud by šlo jezdit tvrdě na limitu, byl by tam, dával jedno rychlé kolo za druhým. Je naprosto frustrovaný. Také jsem slyšel, jak Bernie Ecclestone říká, že nepotřebuje mladé publikum ve formuli 1, zajímavé,“ pokračuje Webber.

Webberovi vadí současná formule 1 od A až po Z. „Nejsem si jistý, zda lidé chtějí dát 400 euro za vstupenku, aby se dívali na sedmnáctileté,“ kritizuje Webber angažování Maxe Verstappena svým bývalým zaměstnavatelem.

 

Je to skoro trapné, když vůz F1 vyjíždí z boxů

 

„Měli jsme tu jiné případy, třeba Fernanda a Kimiho, ale to byly velmi specifické případy a vozy bylo tehdy mnohem obtížnější řídit, zejména fyzicky a pravděpodobnost poruchy byla také větší. Teď je to skoro trapné, když vůz F1 vyjíždí z boxů. Je to jako mírně silnější GP2. Tohle není formule 1, na kterou jsme byli všichni zvyklí.“

Webberovi prý F1 rozhodně nechybí. Navíc ji už dokonce přestal sledovat. „Je to už pár měsíců, co jsem sledoval závod v televizi. Během Brazílie jsem byl v autě a poslouchal rádio – 85 procent věcí, o kterých mluvili, byly pneumatiky. Je to frustrující nejen pro jezdce ale také pro fanoušky.“

„Čtyři zastávky v boxech? Co to jako je?“ Webber kritizoval také platící jezdce a DRS.

Další článek: Bianchiho stav se zlepšil, je zpět v Evropě

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10