Mark Webber byl napomenut za chování ve třetí části kvalifikace

Australský pilot byl vyšetřován i v případě možného zdržení Tima Glocka, komisaři se však rozhodli žádný trest neudělit.
Mark Webber byl napomenut za chování ve třetí části kvalifikace

Na konci třetí části kvalifikace se Mark Webber se svým vozem dvakrát nevynuceně pohyboval mimo trať. Komisařům toto své počínání nedokázal vysvětlit, a tak mu bylo uděleno napomenutí za porušení článku 20.2 Sportovních regulí FIA. Ten tvrdí, že "pilot se musí s vozem po celou dobu pohybovat na trati. Bílé čáry ohraničující trať jsou považovány za její součást, obrubníky nikoliv. Pilot se pohybuje mimo trať v okamžiku, kdy žádná část jeho vozu není v kontaktu s tratí. V případě, že vůz trať opustí, může se vrátit, avšak musí tak učinit bezpečně a bez zisku výhody. Jezdec nesmí opustit trať bez ospravedlnitelného důvodu." 

Poslední věta v bodě 20.2 přibyla na začátku letošní sezony. Co se incidentu s Timem Glockem týče, tým komisařů, jehož členem je v Singapuru také známý skotský závodník Allan McNish, se rozhodl nijak nezasahovat. Důvodem je fakt, že podle telemetrie Timo Glock neztratil čas v době, kdy se pohyboval za vozem Marka Webbera, nýbrž před a po ní. Webber prý navíc neměl šanci Glocka při výjezdu z boxové uličky ve zpětných zrcátkách vidět. Podle GPS údajů ani Red Bull neměl dostatek informací pro to, aby svého závodníka včas varoval.

Marussia ani Timo Glock žádné důkazy nepředložili, a tak je celá záležitost pokládána za uzavřenou.

Další článek: Čtyřicet let od první pole position slaví McLaren díky Hamiltonovi již 153.

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10