Mark Smith začal pracovat jako technický ředitel Lotusu

Tým Lotus má nového technického ředitele. Stal se jím z Force Indie příchozí Mark Smith, jenž teď bude druhým nejvyšším technickým pracovníkem týmu, podléhá přímo Miku Gascoynovi.
Mark Smith začal pracovat jako technický ředitel Lotusu

"Během své kariéry jsem pracoval na zajímavých projektech u týmů formule 1, jako jsou Jordan, Renault, Red Bull Racing a Force India, a všude jsem si užíval vítězení v závodech," uvedl Smith. "Ale s žádným z těchto týmů jsem nezískal titul, a to vidím jako jeden ze svých klíčových cílů u Lotusu."

Smith si už prohlédl továrnu týmu v Hinghamu a podle něj má Lotus vše potřebné pro budoucí úspěch. Okamžitě začal pracovat na letošním voze i monopostu pro příští rok.

"Team Lotus je dlouhodobý projekt a od našeho začátku v roce 2009 jsme se soustředili na položení základů dlouhodobého úspěchu," uvedl majitel týmu Tony Fernandes. "Mikova dlouhodobá smlouva je nedílnou součástí tohoto plánu a my i nadále děláme ty správné investice, abychom mu dali nástroje pro posun na čelo startovního pole. Mark je dalším příkladem této strategie."

Další článek: Týmy si odhlasovaly, že za dva roky nechtějí revoluci v pravidlech

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00