Mario Illien se přihlásil to tendru FIA pro alternativní motor (aktualizace)

Firma Ilmor Maria Illiena se přihlásila do výběrového řízení, které vypsala FIA pro dodání alternativního motoru. Ten má být k dispozici od roku 2017.
Mario Illien se přihlásil to tendru FIA pro alternativní motor (aktualizace)

Do pondělních 17:00 se musí přihlásit případní zájemci do výběrového řízení. Na jeho konci vybere FIA firmu, která bude v roce 2017 i v dalších několika letech nabízet levný alternativní motor v ceně 6-7 milionů euro.

FIA se tím snaží dostat do FIA alternativu k poměrně drahým pohonným jednotkám, ačkoliv podle některých názorů se jedná spíše o formu nátlaku na současné výrobce.

Ať už je to jakkoliv, výběrové řízení probíhá a podle německého Auto Motor und Sport se do něj přihlásil také Mario Illien s firmou Ilmor. Illien to měl i potvrdit. 

Podrobná specifikace zatím není příliš známá, ale teoreticky by se mohl motor podobat tomu, s čím jezdí IndyCar. Podle Auto Motor und Sport by ale mohlo jít nakonec o 2,5 litrový motor. Není jasné, zda bude mít jedno nebo dvě turba. Motor by měl mít prý přes 870 koní a hmotnost pod 135 kg.

Aktualizace: přihlášku potvrdila také firma Advanced Engine Research, naopak Cosworth se tendru účastnit nebude

Mario Illien by mohl pomoci Renaultu

Mario Illien by mohl pomoci Renaultu

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sainz se chce zlepšit a minimálně se vyrovnat Alonsovi

10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
21. ledna | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).