Mario Illien by mohl pomoci Renaultu

Renault stále nepotvrdil své plány ohledně budoucnosti. Je potřeba dořešit nejen případné obnovené partnerství s Red Bullem ale také koupi Lotusu. Abiteboul nevyloučil, že by Renaultu mohl pomoci Mario Illien.
Mario Illien by mohl pomoci Renaultu

Stále se čeká, jak a kdy se ředitel Renaultu Carlos Ghosn rozhodne. Potvrzení, že Renault kupuje Lotus, by mohlo přijít někdy okolo závodu v Abú Dhabí.

Pokud se tak stane, bude se moci Renault soustředit na příští rok. Jedním z množných řešení by mohl být i vstup Maria Illiena a jeho firmy. Ten už pracoval na vylepšení válců, ale Renault nakonec jeho nápady nevyužil a nasadil vlastní řešení.

Nový motor Renaultu je o 20 koní horší než ten starý

Nový motor Renaultu je o 20 koní horší než ten starý

„Musíme využít veškerou energii a zdroje, které máme k dispozici,“ řekl Cyril Abiteboul pro Motorsport.com. „Je mi naprosto jedno, odkud přijde řešení. To, co chci, je řešení. Tečka.“

„Mario má přístup ke zdrojům, ke kterým my nyní přístup nemáme,“ pokračuje Abiteboul.

„Pokud chci mluvit s někým ze skupiny Andyho Cowella (Mercedes), co mu mám říct? On je součástí nejúspěšnějšího podniku v historii F1, pokud jde o pohon. Takže co mu mám říct? Jaký typ projektu mám? O čem sním? Neexistuje nic, co bych mohl říct. A to je handicap.“

„Takže si myslím, že je lepší použít zařízení, která již existuje. Ale je potřeba říct, že je to krátkodobé a ne dlouhodobé řešení. Neříkám, že je to dlouhodobý plán.“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Rossi je spokojen se svými pěti závody

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10