Mario Illien by mohl pomoci Renaultu

Renault stále nepotvrdil své plány ohledně budoucnosti. Je potřeba dořešit nejen případné obnovené partnerství s Red Bullem ale také koupi Lotusu. Abiteboul nevyloučil, že by Renaultu mohl pomoci Mario Illien.
Mario Illien by mohl pomoci Renaultu

Stále se čeká, jak a kdy se ředitel Renaultu Carlos Ghosn rozhodne. Potvrzení, že Renault kupuje Lotus, by mohlo přijít někdy okolo závodu v Abú Dhabí.

Pokud se tak stane, bude se moci Renault soustředit na příští rok. Jedním z množných řešení by mohl být i vstup Maria Illiena a jeho firmy. Ten už pracoval na vylepšení válců, ale Renault nakonec jeho nápady nevyužil a nasadil vlastní řešení.

Nový motor Renaultu je o 20 koní horší než ten starý

Nový motor Renaultu je o 20 koní horší než ten starý

„Musíme využít veškerou energii a zdroje, které máme k dispozici,“ řekl Cyril Abiteboul pro Motorsport.com. „Je mi naprosto jedno, odkud přijde řešení. To, co chci, je řešení. Tečka.“

„Mario má přístup ke zdrojům, ke kterým my nyní přístup nemáme,“ pokračuje Abiteboul.

„Pokud chci mluvit s někým ze skupiny Andyho Cowella (Mercedes), co mu mám říct? On je součástí nejúspěšnějšího podniku v historii F1, pokud jde o pohon. Takže co mu mám říct? Jaký typ projektu mám? O čem sním? Neexistuje nic, co bych mohl říct. A to je handicap.“

„Takže si myslím, že je lepší použít zařízení, která již existuje. Ale je potřeba říct, že je to krátkodobé a ne dlouhodobé řešení. Neříkám, že je to dlouhodobý plán.“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Váš názor Další článek: Rossi je spokojen se svými pěti závody
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00