Mario Illien by mohl pomoci Renaultu

Renault stále nepotvrdil své plány ohledně budoucnosti. Je potřeba dořešit nejen případné obnovené partnerství s Red Bullem ale také koupi Lotusu. Abiteboul nevyloučil, že by Renaultu mohl pomoci Mario Illien.
Mario Illien by mohl pomoci Renaultu

Stále se čeká, jak a kdy se ředitel Renaultu Carlos Ghosn rozhodne. Potvrzení, že Renault kupuje Lotus, by mohlo přijít někdy okolo závodu v Abú Dhabí.

Pokud se tak stane, bude se moci Renault soustředit na příští rok. Jedním z množných řešení by mohl být i vstup Maria Illiena a jeho firmy. Ten už pracoval na vylepšení válců, ale Renault nakonec jeho nápady nevyužil a nasadil vlastní řešení.

Nový motor Renaultu je o 20 koní horší než ten starý

Nový motor Renaultu je o 20 koní horší než ten starý

„Musíme využít veškerou energii a zdroje, které máme k dispozici,“ řekl Cyril Abiteboul pro Motorsport.com. „Je mi naprosto jedno, odkud přijde řešení. To, co chci, je řešení. Tečka.“

„Mario má přístup ke zdrojům, ke kterým my nyní přístup nemáme,“ pokračuje Abiteboul.

„Pokud chci mluvit s někým ze skupiny Andyho Cowella (Mercedes), co mu mám říct? On je součástí nejúspěšnějšího podniku v historii F1, pokud jde o pohon. Takže co mu mám říct? Jaký typ projektu mám? O čem sním? Neexistuje nic, co bych mohl říct. A to je handicap.“

„Takže si myslím, že je lepší použít zařízení, která již existuje. Ale je potřeba říct, že je to krátkodobé a ne dlouhodobé řešení. Neříkám, že je to dlouhodobý plán.“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Rossi je spokojen se svými pěti závody

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.