María de Villotaová usiluje o vstup do formule 1 už v příštím roce

Španělská závodnice María de Villotaová věří, že má šanci si v roce 2012 splnit sen a začít jezdit ve formuli 1. Usilovně na tom pracuje.
María de Villotaová usiluje o vstup do formule 1 už v příštím roce

De Villotaová testovala ve formuli týmu Renault v srpnu na okruhu Paula Ricarda ve Francii a ihned poté deklarovala svůj cíl stát se závodní jezdkyní v královně motorsportu.

"První test v srpnu byl tak dobrý, že nám to pomohlo vše urychlit, moje šance se zvětšily. Jsou čím dál větší, každým dnem jsme blíž," řekla ke svému vstupu do formule 1 de Villotaová pro Europa Press.

Dcera bývalého pilota formule 1 závodila ve formuli Superleague a věří, že se osvědčila natolik, aby nemusela mít obavy z postupu na vrchol motorsportu.

"Ano, vím, že musím víc pracovat na fyzické kondici, ale jako sportovkyně a jezdkyně se domnívám, že se správným tréninkem a potřebnými zkušenosti z formule 1 se mi může dařit," uvedla.

V příštích měsících budou týmy formule 1 postupně uzavírat soupisky pro příští rok a zatím nikdo ani nenaznačil, že by o španělské závodnici uvažoval. Jako nejlogičtější volba by se nabízel tým HRT, ale těžko cokoliv předpovídat.

Jedenatřicetiletá de Villotaová chce v každém případě do formule 1 už příští rok. "To je můj hlavní cíl, můj sen, každý den na tom pracuji a bojuji o to," dodala.

Diskuze (72) Další článek: Vettel souhlasí s týmovou režií ve prospěch Webbera, vzdal by se i výhry
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00