María de Villotaová se stala třetí jezdkyní Marussie

Španělská závodnice María de Villotaová splnila svůj slib a vstupuje do formule 1 na pozici záložní jezdkyně ruské stáje Marussia.
María de Villotaová se stala třetí jezdkyní Marussie

De Villotaová loni testovala monopost F1 týmu Renault na okruhu Paula Ricarda a věřila, že největší šanci na zisk místa má právě u této stáje. Nakonec se ale dohodla s Marussí.

"Je to fantastická příležitost úzce spolupracovat s týmem formule 1 a získat důležité zkušenosti, které mi pomůžou pokročit v kariéře, patří k tomu příležitost vyzkoušet si nové auto na konci roku v testu v Abú Zabí," řekla Španělka. "S týmem budu na okruzích, takže se těším na práci s ním během prvního závodního víkendu. Může mi to jen pomoci naplnit moji ambici závodit ve formuli 1."

Dvaatřicetiletá María de Villotaová je dcera bývalého pilota formule 1 Emilia de Villoty. Poslední zkušenosti s monoposty má z formule Superleague.

"Jsme potěšeni, že můžeme Maríi přivítat v našem jezdeckém testovacím programu, který jí umožní stát se součástí prostředí formule 1 a získat hodně zkušeností, které jí budou užitečné v kariérním postupu," řekl šéf týmu John Booth. "Maríi také dáme na konci roku možnost vyzkoušet si stroj formule 1, což pro ni budou další závodnické body."

Další článek: Šestiválec PURE by mohl závodit už příští rok, říká Pollock

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.