María de Villotaová se stala třetí jezdkyní Marussie

Španělská závodnice María de Villotaová splnila svůj slib a vstupuje do formule 1 na pozici záložní jezdkyně ruské stáje Marussia.
María de Villotaová se stala třetí jezdkyní Marussie

De Villotaová loni testovala monopost F1 týmu Renault na okruhu Paula Ricarda a věřila, že největší šanci na zisk místa má právě u této stáje. Nakonec se ale dohodla s Marussí.

"Je to fantastická příležitost úzce spolupracovat s týmem formule 1 a získat důležité zkušenosti, které mi pomůžou pokročit v kariéře, patří k tomu příležitost vyzkoušet si nové auto na konci roku v testu v Abú Zabí," řekla Španělka. "S týmem budu na okruzích, takže se těším na práci s ním během prvního závodního víkendu. Může mi to jen pomoci naplnit moji ambici závodit ve formuli 1."

Dvaatřicetiletá María de Villotaová je dcera bývalého pilota formule 1 Emilia de Villoty. Poslední zkušenosti s monoposty má z formule Superleague.

"Jsme potěšeni, že můžeme Maríi přivítat v našem jezdeckém testovacím programu, který jí umožní stát se součástí prostředí formule 1 a získat hodně zkušeností, které jí budou užitečné v kariérním postupu," řekl šéf týmu John Booth. "Maríi také dáme na konci roku možnost vyzkoušet si stroj formule 1, což pro ni budou další závodnické body."

Další článek: Šestiválec PURE by mohl závodit už příští rok, říká Pollock

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10