María de Villotaová havarovala při testování pro Marussii a vážně se zranila

Začátek kariéry ve formuli 1 proběhl pro testovací jezdkyni Marii de Villotaovou špatně, při prvních testech měla nehodu. AKTUALIZOVÁNO (4).
María de Villotaová havarovala při testování pro Marussii a vážně se zranila

Britská BBC informovala, že se její moderátor Chris Mann stal svědkem nehody Marie de Villotaové, která dnes s Marussií začala dvoudenní test aerodynamiky na rovince v Duxfordu.

Španělská jezdkyně narazila do kamiónu, který tým používá pro přepravu monopostu. Podle Manna náhle zrychlila, když se po dokončení první jízdy vracela k mechanikům. Při nárazu se zřejmě zranila, na místo nehody byli přivoláni lékaři.

Aktualizace
Později se bohužel potvrdilo, že se De Villotaová zranila, a to velmi vážně. "Žena utrpěla zranění, která ji ohrožují na životě, a po ošetření na místě byla převezena do Addenbrookovy nemocnice kvůli další péči," řekl mluvčí záchranářů Gary Sanderson.

Reportér Mann popsal nehodu následovně: "Z místa, kde jsem stál, se zdálo, že to při nárazu nejvíce odnesla helma. Bylo to zvláštní, auto najednou zrychlilo a narazilo do toho kamiónu, pak pokračovalo po straně nákladové plošiny." BBC také ukázala obrázek z místa nehody.

Aktualizace
Časopis Racecar Engineering přinesl první odhad příčiny nehody. Náhlé zrychlení vozu mohl způsobit systém proti zhasnutí motoru. Nováčkům se údajně může stát, že při neznalosti fungování tohoto systému zpomalují před zastavením se zařazeným rychlostním stupněm, jenomže když otáčky motoru klesnou příliš, elektronika je znovu vyžene nahoru, aby motor nezhasl, což se zařazenou rychlostí znamená zrychlení auta.

Aktualizace
Podle zprávy lékařů byl stav De Villotaové při příjezdu do nemocnice stabilizovaný.

Aktualizace
V 16 hodin vydal tým Marussia prohlášení, ve kterém potvrdil, že je jeho jezdkyně v cambridgské Addenbrookově nemocnici.  "Od svého příjezdu do nemocnice v 10:45 dnes ráno María dostává tu nejlepší lékařskou péči, je v jednom z největších úrazových center této oblasti. María je při vědomí a lékařská vyšetření pokračují. Tým vyčká na výsledky těchto vyšetření, než poskytne další vyjádření. Hlavní prioritou týmu je v tuto chvíli María a její rodina."

Další článek: Caterham možná až moc mluvil a neměl výsledky, říká Kovalainen

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10