Marchionne vylučuje, že by Ferrari mělo pobočku ve Velké Británii

Většina týmů formule 1 sídlí ve Velké Británii. Právě tam se tak nejlépe shání pracovní síla a je tam také dobré zázemí. V minulosti se spekulovalo, že by Ferrari mohlo v Británii otevřít malou pobočku.
Marchionne vylučuje, že by Ferrari mělo pobočku ve Velké Británii

Pouze Sauber, Toro Rosso a Ferrari sídlí mimo Velkou Británii. Pro Ferrari je to nevýhoda zejména v okamžiku, kdy chce personálně posílit. Ne každému se totiž chce stěhovat do zahraničí. Občas se proto objeví spekulace, že by Scuderia mohla ve Velké Británii postavit malé vývojové centrum. Nový prezident Ferrari Sergio Marchionne to ale rezolutně popírá.

„Ferrari je Itálie a tato exkluzivita nebude dotčena,“ řekl pro Speed Week. „Ferrari musí být postaveno v Itálii, něco jiného by bylo rouhání.“

Marchionne je sám ale dost mezinárodním člověkem. Řídí FIAT, Chrysler a Ferrari. Je tedy doslova na roztrhání. „Už jsem si zjednodušil svůj život, protože mám jen tři telefony,“ směje se. „Ale je pravdou, že většinu času trávím v letadlech.“

Foto: Profimedia

Další článek: Na internetu je první foto nového Williamsu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.