Marchionne: Pravidla pro F1 asi psali opilí lidé v baru

Marchionne a Arrivabene mluvili na tiskové konferenci v Maranellu jedním hlasem. Ferrari je podle nich uprostřed restrukturalizace a změn. Výsledky prý ale nemůžeme čekat v blízké době.
Marchionne: Pravidla pro F1 asi psali opilí lidé v baru

„Toto Wolff a Dieter Zetsche mi řekli, že proces, který jim přinesl letošní vynikající rok, začal před několika lety,“ řekl v Maranellu Sergio Marchionne.

„Dvě nebo tři vítězství v roce 2015 by byly dobré, pokračuje Arrivabene. „Pokud vyhrajeme čtyři závody, tak budeme v sedmém nebi.“ Nový šéf Scuderie tak mluví zcela jinak než jeho předchůdci. Útok na titul v příštím roce nikdo u vzpínajícího se koně nečeká…a možná ani o rok později.

 

Arrivabene: „Nejsem kouzelník."

 

„Žádný člověk není ostrovem. Nikdo nic sám nedokáže, nejsou zde žádné zázraky, které mohou být provedeny a já nejsem kouzelník,“ říká Arrivabene. „Musíme pracovat jako tým, protože já nevěřím v úspěchy jednotlivců. Věřím jen v týmový úspěch.“

Řeč přišla také na otázku pravidel a pohonných jednotek. Šéf Ferrari si nebral servítky. „Žádná změna není jistá,“ přiznal Marchionne. Podle neoficiálních informací dala Strategická skupina zatím zadání na vytvoření pravidel pro rok 2016, které počítají se současnými motory, které by ale měly být „na steroidech“ – budou výkonnější ale také levnější. Některé komponenty by mohly být jednotné – například baterie.

„Pravidla jsou skutečný labyrint, jsou opravdu špatně sestavená. Museli je psát opilí lidé v baru. Musíme je zjednodušit tak, aby je pochopili i normální lidé,“ dodal Marchionne.

Strategická skupina dala zadání, chce nové motory

Strategická skupina dala zadání, chce nové motory

Foto: Profimedia 

Další článek: Udělali jsme spoustu chyb, říká Marchionne