Marchionne: Pokud by Red Bull chtěl naše motory, není to problém

Sergio Marchionne v Rakousku řekl, že Ferrari je ochotné dodávat motory Red Bullu.
Marchionne: Pokud by Red Bull chtěl naše motory, není to problém

Red Bull kdysi krátce jezdil s motory Ferrari, jeho juniorská stáj pak dokonce několik let.

Nedávno se objevila spekulace, že by Red Bull mohl přejít na pohonné jednotky Ferrari. Mateschitz podobné úvahy sice odmítl, ale téma si žije dál svým životem.

Sergio Marchionne v Rakousku řekl, že by s dodávkou motorů pro Red Bull neměl problém. „Je to v naší DNA, už jsme to předtím dělali,“ řekl prezident Ferrari. „Myslím, že můžeme poskytnout motory některému z týmů, který chce závodit. Dokud si udržíme kontrolu nad aerodynamickými pracemi na autě, tak si myslím, že bude dost odlišných rysů mezi námi a konkurencí.“

Mateschitz ztrácí zájem o formuli 1

Mateschitz ztrácí zájem o formuli 1

Právě aerodynamika ale bývala silnou stránkou Red Bullu. Ferrari by mělo jako tovární tým výhodu, ale i tak je otázkou, zda by Red Bull dostával stejně výkonnou pohonnou jednotku. Dnes podobný vztah v F1 neexistuje. Renault nemá tovární tým a ti ostatní sice ano, ale zákazníky jsou týmy spíše ze středu pole. Z Red Bullu se právě proto ozývá, že zákazník nebude schopen šampionát nikdy vyhrát.

„Mluvíme s každým a já mám k Red Bullu velký respekt,“ pokračuje Marchionne v rozhovoru pro Motorsport.com. Prezident Ferrari připomíná úspěchy Red Bullu a dodává: „Myslím, že znovu najdou cestu. Pokud bychom jim v tom mohli pomoci, tak budeme více než rádi, když to budeme moci udělat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: GP Rakouska 2015: Nejrychlejší kolo zajel Rosberg

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.