Marchionne: Pokud by Red Bull chtěl naše motory, není to problém

Sergio Marchionne v Rakousku řekl, že Ferrari je ochotné dodávat motory Red Bullu.
Marchionne: Pokud by Red Bull chtěl naše motory, není to problém

Red Bull kdysi krátce jezdil s motory Ferrari, jeho juniorská stáj pak dokonce několik let.

Nedávno se objevila spekulace, že by Red Bull mohl přejít na pohonné jednotky Ferrari. Mateschitz podobné úvahy sice odmítl, ale téma si žije dál svým životem.

Sergio Marchionne v Rakousku řekl, že by s dodávkou motorů pro Red Bull neměl problém. „Je to v naší DNA, už jsme to předtím dělali,“ řekl prezident Ferrari. „Myslím, že můžeme poskytnout motory některému z týmů, který chce závodit. Dokud si udržíme kontrolu nad aerodynamickými pracemi na autě, tak si myslím, že bude dost odlišných rysů mezi námi a konkurencí.“

Mateschitz ztrácí zájem o formuli 1

Mateschitz ztrácí zájem o formuli 1

Právě aerodynamika ale bývala silnou stránkou Red Bullu. Ferrari by mělo jako tovární tým výhodu, ale i tak je otázkou, zda by Red Bull dostával stejně výkonnou pohonnou jednotku. Dnes podobný vztah v F1 neexistuje. Renault nemá tovární tým a ti ostatní sice ano, ale zákazníky jsou týmy spíše ze středu pole. Z Red Bullu se právě proto ozývá, že zákazník nebude schopen šampionát nikdy vyhrát.

„Mluvíme s každým a já mám k Red Bullu velký respekt,“ pokračuje Marchionne v rozhovoru pro Motorsport.com. Prezident Ferrari připomíná úspěchy Red Bullu a dodává: „Myslím, že znovu najdou cestu. Pokud bychom jim v tom mohli pomoci, tak budeme více než rádi, když to budeme moci udělat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: GP Rakouska 2015: Nejrychlejší kolo zajel Rosberg

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10