Marchionne otevřel Red Bullu dveře, mluví o jiném projektu

Brána Maranella není pro Red Bull zavřená. Ferrari je ochotné Red Bullu pomoci vyřešit současný problém s pohonnými jednotkami.
Marchionne otevřel Red Bullu dveře, mluví o jiném projektu

O víkendu proběhla v Mugellu tradiční akce italského týmu Finali Mundiali. Byli tam všichni jezdci i vedení Ferrari. Se zajímavým prohlášením přišel Sergio Marchionne.

„Spolupráce s Red Bullem v oblasti pohonné jednotky zůstává možností,“ řekl Marchionne pro italská média. „Ale ne, pokud jde o to vybavit Red Bull stejným motorem, který používá Ferrari v závodě.“

Marchionne řekl, že by bylo poněkud hloupé rozdávat prvky, které jsou pro Ferrari klíčové a vyrábět si tak soupeře. Ferrari je ale ochotné poskytnout své zázemí pro „jiný projekt“.

„Ferrari je ochotné poskytnout prostředky, ale nejsme ochotní sdílet naše nejnovější závodní motory.“

Marchionne mluví o jiném projektu, do kterého by měl být zapojen i FOM, přičemž tento jiný projekt prý může být nejen pro Red Bull, ale také pro další týmy.

Není tedy jasné, co přesně myslí jiným projektem – zda by se třeba Ferrari podílelo na výrobě nějakého (alternativního) motoru ve spolupráci s FOM.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: McLaren byl ve ztrátě už v loňském roce

11:34 | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
21. ledna | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.