Marchionne odmítá spekulace o změnách ve vedení Ferrari

Scuderia bude letošní sezónu hodnotit asi se smíšenými pocity. Postavila velmi silný vůz a byla hodně blízko Mercedesu. V asijské části sezóny se ale sen o titulu rozplynul kvůli kolizím a technických problémům.
Marchionne odmítá spekulace o změnách ve vedení Ferrari

Vyhazovat Arrivabeneho po letošní sezóně by byla obrovská chyba. Scuderia letos měla dobrý vůz. V Singapuru nikdo z šéfů ve voze neseděl. Za spolehlivost sice tým odpovědnost nese, ale Ferrari na tom v celkovém měřítku letos tak tragicky nebylo.

Změna v čele by však rozhodně nebyla překvapením. Ferrari mělo v poslední dekádě vždy snahu najít viníka a toho vyhodit. 

Podle některých spekulací má Arrivabene skončit a na jeho místo nastoupit Mattia Binotto. Rovněž se spekuluje, že mezi těmito dvěma pány nejsou úplně nejlepší vztahy a Binitto si brousí zuby na Arrivabeneho post. Sergio Marchionne ale změny ve vedení odmítá.

Nelze to přičíst jednomu člověku

„Mattia a Maurizio se na tomto procesu podíleli,“ řekl prezident Ferrari pro Sky Sports.

„Vybírat jednoho nebo druhého je poněkud hloupé. Oba byli u toho. Technicky vzato jsem se angažoval také jako předseda představenstva.“

„Potřebujeme vyhrát. To je důležitější. Nemyslím si, že by to mohlo být přičítáno jednomu člověku. Procesy možná nepomohly, ale tyto věci se řeší.“

„Provedli jsme jednu organizační změnu a to tím, že jsme najali někoho, kdo má zkušenosti z oblasti kvality. Myslím, že budeme v pořádku. Neřekl bych, že potřebujeme opravit tým, nepotřebujeme změny. Tento tým umí vyhrát a ví, jak to udělat. Jen jim musíme dát prostor.“

Problémy Ferrari má řešit expertka na kovy

Problémy Ferrari má řešit expertka na kovy

Foto: Getty Images / Clive Mason 

Diskuze (10) Další článek: Trestejte vše, nebo nic, nebo tam dejte štěrk, říká Horner
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz
20. dubna | Pro GP Francie nominovalo Pirelli ultraměkkou, superměkkou a měkkou směs.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10