Marchionne o propadu Ferrari a důvěře v šéfa Scuderie

Sergio Marchionne dnes dorazil na Katalánský okruh. Jeho jezdci ale odstartují až ze třetí řady a na Mercedes v kvalifikaci ztratili poměrně hodně.
Marchionne o propadu Ferrari a důvěře v šéfa Scuderie

Podle prezidenta Ferrari propad Ferrari souvisí s pneumatikami a teplotami, které v sobotu v Montmeló panovaly. Marchionne to přirovnal k propadu formy Mercedesu z loňského Singapuru.

„Měl jsem zajímavý rozhovor s Dieterem (Zetsche, předseda představenstva Daimleru) o tom, jak měl tým Mercedesu podobnou zkušenost vloni v Singapuru,“ uvedl Marchionne.

„Je tady provozní okno týkající se teplot pneumatik a kvůli vyšším teplotám trati jsme nebyli připraveni. Zaskočilo nás to nepřipravené.“

V uplynulých dnes se objevily spekulace, že by mohl v čele Ferrari skončit Arrivabene a nahradit ho James Allison. Marchionne má prý ale v šéfa Scuderie plnou důvěru. „Zcela, nade vší pochybnost,“ uvedl. „Tým je v nejlepší formě, jakou jsem za dlouhou dobu viděl.“ Marchionne si myslí, že není důvod ke změnám.

Jezdci Ferrari se zastali svého šéfa

Jezdci Ferrari se zastali svého šéfa

Skončí Arrivabene v čele Scuderie?

Skončí Arrivabene v čele Scuderie?

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Na stole je nová verze svatozáře

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10