Marchionne končí! Předsedou představenstva Ferrari je John Elkann

Je to potvrzené. Sergio Marchionne končí ve svých funkcích a týká se to také Ferrari.
Marchionne končí! Předsedou představenstva Ferrari je John Elkann

Podle vyjádření FCA Sergio Marchionne končí kvůli neočekávaným komplikacím po operaci ramene, které se v uplynulých dnech výrazně zhoršily. Marchionne se už do práce podle tiskové zprávy nevrátí.

Ve funkci předsedy představenstva Ferrari ho nahradil zástupce John Elkann (*1976). Vnuk Gianniho Agnelliho je předsedou představenstva a CEO firmy Exor přes kterou rodina Agnelliů kontroluje své investice, mezi které patří kromě Ferrari a FCA třeba také fotbalový klub Juventus nebo mediální dům Economist.

Ferrari v prohlášení uvedlo, že představenstvo je se Sergiem Marchionnem a jeho rodinou a je vděčné za mimořádný přínos, který v posledních letech učinil s Ferrari. 

Představenstvo také v následujících dnech vyzve akcionáře, aby se CEO Ferrari stal Louis C. Camilleri.

Louis Carey Camilleri (*1955) se narodil v egyptské Alexandrii a je to bývalý šéf Philip Morris International. Z firmy, která je i přes zákaz tabákové reklamy stále sponzorem Ferrari, přichází do Maranella na klíčový post druhý člověk – pro Philip Morris dříve pracoval i Maurizio Arrivabene. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: S Lewisem není vše v pořádku, naznačil Rosberg

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00