Marchionne končí! Předsedou představenstva Ferrari je John Elkann

Je to potvrzené. Sergio Marchionne končí ve svých funkcích a týká se to také Ferrari.
Marchionne končí! Předsedou představenstva Ferrari je John Elkann

Podle vyjádření FCA Sergio Marchionne končí kvůli neočekávaným komplikacím po operaci ramene, které se v uplynulých dnech výrazně zhoršily. Marchionne se už do práce podle tiskové zprávy nevrátí.

Ve funkci předsedy představenstva Ferrari ho nahradil zástupce John Elkann (*1976). Vnuk Gianniho Agnelliho je předsedou představenstva a CEO firmy Exor přes kterou rodina Agnelliů kontroluje své investice, mezi které patří kromě Ferrari a FCA třeba také fotbalový klub Juventus nebo mediální dům Economist.

Ferrari v prohlášení uvedlo, že představenstvo je se Sergiem Marchionnem a jeho rodinou a je vděčné za mimořádný přínos, který v posledních letech učinil s Ferrari. 

Představenstvo také v následujících dnech vyzve akcionáře, aby se CEO Ferrari stal Louis C. Camilleri.

Louis Carey Camilleri (*1955) se narodil v egyptské Alexandrii a je to bývalý šéf Philip Morris International. Z firmy, která je i přes zákaz tabákové reklamy stále sponzorem Ferrari, přichází do Maranella na klíčový post druhý člověk – pro Philip Morris dříve pracoval i Maurizio Arrivabene. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: S Lewisem není vše v pořádku, naznačil Rosberg

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00