Marchionne je už i ředitelem Ferrari

Sergio Marchionne je už nejen předsedou představenstva ale také ředitelem Ferrari. Otěže přebírá v době, kdy zisk Ferrari i nadále roste.
Marchionne je už i ředitelem Ferrari

CEO Ferrari Amadeo Felisa se rozhodl odejít po 26 letech v Maranellu do důchodu. V automobilce sice zůstává – bude i nadále členem představenstva, ale v jeho hlavní funkci ho nahradí Sergio Marchionne.

Ferrari vloni respektive na začátku letošního roku vstoupilo na burzy v New Yorku a Miláně. Současně byly zbylé akcie rozděleny mezi akcionáře společnosti FIAT-Chrysler.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ferrari tak nyní ovládá rodina Agnelliů skrze společnost Exor a syn zakladatele Piero Ferrari, který drží deset procent akcií.

Ferrari před několika dny uveřejnilo své hospodářské výsledky. V prvním čtvrtletí zvýšilo zisk o 19 % na 78 milionů euro. 

Foto: Getty Images / Dan Istitene, Mark Thompson, Bryn Lennon

Další článek: Video: MiniDrivers a GP Ruska 2016

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.