Marc Gené pravděpodobně zůstane testovacím jezdcem Ferrari

Do Camposu by tak mohl zamířit Pedro de la Rosa.
Adrian Campos nedávno prozradil, že by do svého nového týmu formule 1 chtěl někoho z dvojice španělských testovacích jezdců Gené - de la Rosa. Marc Gené je ale spokojený u Ferrari a na startovním roštu příští sezóny ho zřejmě neuvidíme.

"Nejsem teď posedlý závoděním ve formuli 1, protože závodím v jiné sérii - Le Mans," řekl Gené. "Některé týmy formule 1 mě kontaktovaly. Ale pro mě je splněným snem Ferrari."

"Odchod z Ferrari bych hodně zvažoval. Jsem v nejlepším týmu na světě. Co se týče smlouvy, jednáme o ní, ale je velmi pravděpodobné, že příští rok zůstanu. Přicházejí nové týmy, ale já jsem spokojený tam, kde jsem."

Vzhledem k velmi omezenému testování má Gené u Ferrari málo práce na trati, ale v továrně má několik úkolů.

"Změny v pravidlech znamenají omezené testování a já pracuji na třech oblastech," vysvětloval Španěl. "Pracuji v simulátorech, což je víceméně něco jako letecký simulátor. Je to velmi podobné Xboxu nebo Playstationu. Ale simulátor formule 1 má volant, sedačku a pohyblivou platformu."

"A simuluje podmínky různých okruhů. Další oblasti, na kterých pracuji, jsou aerodynamické testy a vývoj v zimě. Starám se o to, aby se jezdci mohli soustředit na závody. Poskytuji zpětnou vazbu o tom, co mohou očekávat."

Přesto Gené přiznává, že v současnosti má testovací jezdec více volna, takže se potřebuje uplatnit ještě jinde. V jeho případě jsou to zmíněné závody série Le Mans. Pokud zůstane u Ferrari bude pracovat spolu s Giancarlem Fisichellou, který se stane oficiálním záložním jezdcem.
Další článek: Aerodynamický přítlak vozů je stále příliš velký, říká Brawn

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.