Mansell rozprodal část sbírky artefaktů ze své kariéry. Aukce mu vynesla přes 2 miliony liber | Foto: Getty Images / Mike King

Foto: Getty Images / Mike King

Mansell rozprodal část sbírky artefaktů ze své kariéry. Aukce mu vynesla přes 2 miliony liber

Mistr světa z roku 1992 Nigel Mansell prostřednictvím aukční síně RM Sotheby’s prodal více než 300 předmětů, které souvisí s jeho veleúspěšnou kariérou.

Nigel Mansell se nerozhodl prodat cenné předměty ze své sbírky poprvé.

Bývalý pilot F1 vloni během aukce v Monaku prodal hned tři své závodní monoposty, za které získal více než šest a půl milionů liber (asi 185 milionů korun). Tehdy mezi nimi nechybělo ani Ferrari 640, se kterým závodil v F1 v roce 1989 a ani Williams FW14 z roku 1991.

Nyní se mistr světa z roku 1992 rozhodl, že se zbaví i dalších předmětů, které souvisí s jeho bohatou kariérou nejen ve formuli 1, ale například i v šampionátu IndyCar (tehdy známým pod jménem CART).

Prostřednictvím aukční síně RM Sotheby’s nyní Brit prodal 324 předmětů, za které získal více než 2 miliony liber (asi 58 milionů korun).

Nejvyšší částku Mansell obdržel díky prodeji přilby, kterou použil při cestě za vítězstvím ve Velké ceně Evropy 1985 – prodala se za necelých 69 tisíc liber (asi 2 miliony korun). Vedle ochranných helem Mansell dražil rovněž trofeje (nejdražší z nich se stala ta za výhru v GP San Marina 1992 s cenovkou 29 tisíc liber) či kombinézy a další cennosti.

Doporučujeme

Články odjinud