Manor získal významnou posilu, míří k němu bývalý technický šéf Mercedesu

Manor získal několik zajímavých posil a to včetně jedné velké ryby.
Manor získal významnou posilu, míří k němu bývalý technický šéf Mercedesu

Manor stále jezdí s upraveným loňským vozem. Zatím není jasné, kdy a zda letos vůbec nasadí nový vůz.

Nyní ale oznámil zajímavé akvizice, které mu mohou do budoucna pomoci. Luca Furbatto se stane u Manoru šéfdesignerem. Furbatto má zkušenosti z McLarenu nebo Toro Rosso. Na pozici hlavního inženýra přichází Gianluca Pisanello. Ten působil u Toyoty nebo u Caterhamu.

Největší posilou nebo nejznámějším jménem je ale nepochybně Bob Bell, který předtím působil mimo jiné u Renaultu. V roce 2011 přišel k Mercedesu jako technický ředitel. Na začátku loňské sezóny oznámil u stříbrných šípů svou rezignaci.

Příchod Bella je hodně zajímavý, protože na přelomu roku se mělo téměř za jisté, že Bell nastoupí k Ferrari. Nakonec jsme se ale potvrzení z Maranella nedočkali. U Manoru bude Bell jen v pozici konzultanta, který týmu pomůže s reorganizací a dlouhodobým plánováním.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Renault: Spolehlivost teď, výkon ve Spa

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.