Manor vyvíjí vůz bez aerodynamického tunelu

Šasi bude hotové za čtyři týdny.
Tým Manor zvolil pro vývoj svého vozu poněkud riskantní cestu, výsledky počítačových simulací si nebude ověřovat v aerodynamickém tunelu. První šasi vozu, který Manor postaví jako nováček šampionátu 2010 na startovní rošt, bude hotové za měsíc.

"Už dáváme dohromady komponenty na maketě šasi, první skutečné šasi vyrábíme a mělo by být připravené za čtyři týdny," uvedl designér Nick Wirth pro Autosprint.

"Jsem velmi spokojený s průběhem nárazových testů a na základě toho můžu předpovědět, že první vůz bude připraven k jízdě na trati v únoru."

"Nevyužíváme aerodynamické tunely. Aerodynamiku vyvíjíme čistě pomocí CFD (počítačová mechanika tekutin). V aerodynamickém tunelu nestrávíme ani den, nebudeme v něm provádět ani kontroly."

Cíle má Manor stejné jako všechny nové týmy, chce být nejlepší z nováčků a poté se zaměří na etablované týmy. Konkurovat zavedeným stájím by mělo být možné díky změnám v pravidlech.

"Nové regule letos zamíchaly roštem ve srovnání s rokem 2008 a příští rok budou pravidla znovu velmi odlišná. Stejně tak odlišné budou vozy, hlavně s ohledem na větší palivové nádrže, vyšší hmotnost, pneumatiky, aerodynamiku...," vysvětloval Wirth.

"Tato série změn by neměla být podceňována, protože nabídne prostor pro překvapení. Pokud by pravidla pro rok 2010 měla být stejná jako letos, měl bych obavy, ale teď je mít takové nemusím."

Co se týče jezdeckého složení, tak tým nejdříve čeká, až bude moci ohlásit sponzory. Tím hlavním by měla být společnost Virgin.

"Brzy oznámíme obchodního partnera a myslím, že také jezdce, protože mnoho z nich projevilo značný zájem být součástí programu našeho týmu," dodal Wirth.
Další článek: Robert Kubica bude v roce 2010 závodit pro tým Renault