Manor nevylučuje změnu motoru. Přejde pod Hondu?

Manor po příchodu posil a to včetně bývalého technického ředitele Mercedesu Boba Bella zvažuje, jak dál. Diskutuje se o nasazení nebo nenasazení nového vozu v letošním roce i budoucích partnerstvích.
Manor nevylučuje změnu motoru. Přejde pod Hondu?

Honda před pár dny prohlásila, že by byla ochotná dodávat pohonnou jednotku dalšímu týmu. Při pohledu na výkonnost Hondy se to může zdát jako nesmysl, ale pro menší tým by výhodné partnerství s Japonci nemuselo být tak špatné. Zejména z finančního hlediska, pokud by třeba Honda nebo McLaren posadily do vozu svého jezdce apod.

Sportovní ředitel Manoru Graeme Lowdon připustil, že už příští rok nemusí jeho vozy pohánět agregát z Maranella.

„Je to otevřené,“ řekl pro Motorsport.com. „V současné době máme opravdu dobrý vztah s Ferrari a jsou ochotní, ale jsme flexibilní v tom, kam půjdeme dál.“

Manor přitom moc na výběr nemá. Mercedes už má zákazníků více než dost a Renault by připadal v úvahu jen tehdy, pokud by Manor koupil a udělal z něj svůj tovární tým.

Honda chce dodávat pohonné jednotky dalšímu týmu

Honda chce dodávat pohonné jednotky dalšímu týmu

Manor zřejmě letos už nový vůz nenasadí

Manor zřejmě letos už nový vůz nenasadí

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Juncadella: Vítězství Hülkenberga v Le Mans je fackou pro formuli 1

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.