Manor bude vůz vyvíjet i v průběhu sezóny, říká Ryan

Podle závodního ředitele týmu bude Manor vyvíjet svůj vůz i v průběhu roku, ale bude se snažit to dělat maximálně efektivně.
Manor bude vůz vyvíjet i v průběhu sezóny, říká Ryan

Manor je v trochu zvláštní situaci. Vloni byl na poslední chvíli zachráněn z insolvence, jezdil s rok starým vozem a na konci roku odešly dvě klíčové postavy – Graeme Lowdon a John Booth.

Na druhou stranu přišla řada posil – závodním ředitelem se stala bývalá velká persona McLarenu Dave Ryan, v pozici konzultanta působí Pat Fry a aerodynamiku má pod palcem Nikolas Tombazis. Přišly také změny uvnitř vozu. MRT05 pohání motor Mercedes.

Ryan pro Crash.net uvedl, že Manor počítá s vývojem vozu i v průběhu sezóny. „Rozhodně. To, že jsme malý tým, neznamená, že jsme právě postavili nový vůz a tím končíme. Je to právě naopak. Je to pro nás nová éra. Máme nový vůz, máme vývojový program a máme několik skvělých lidí v továrně. Každý v továrně je plný nadšení a optimismu.“  

„Co musíme udělat, je neutrácet peníze špatně,“ vysvětluje Ryan. „Pokud uděláme vývoj, musíme si být jistí, že se jedná o vývoj, který pro nás bude přínosem. Nemůžeme jen tak nasazovat věci na vůz a doufat, že pro nás budou přínosné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel letos očekává silnějšího Räikkönena

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10