Manor bude vůz vyvíjet i v průběhu sezóny, říká Ryan

Podle závodního ředitele týmu bude Manor vyvíjet svůj vůz i v průběhu roku, ale bude se snažit to dělat maximálně efektivně.
Manor bude vůz vyvíjet i v průběhu sezóny, říká Ryan

Manor je v trochu zvláštní situaci. Vloni byl na poslední chvíli zachráněn z insolvence, jezdil s rok starým vozem a na konci roku odešly dvě klíčové postavy – Graeme Lowdon a John Booth.

Na druhou stranu přišla řada posil – závodním ředitelem se stala bývalá velká persona McLarenu Dave Ryan, v pozici konzultanta působí Pat Fry a aerodynamiku má pod palcem Nikolas Tombazis. Přišly také změny uvnitř vozu. MRT05 pohání motor Mercedes.

Ryan pro Crash.net uvedl, že Manor počítá s vývojem vozu i v průběhu sezóny. „Rozhodně. To, že jsme malý tým, neznamená, že jsme právě postavili nový vůz a tím končíme. Je to právě naopak. Je to pro nás nová éra. Máme nový vůz, máme vývojový program a máme několik skvělých lidí v továrně. Každý v továrně je plný nadšení a optimismu.“  

„Co musíme udělat, je neutrácet peníze špatně,“ vysvětluje Ryan. „Pokud uděláme vývoj, musíme si být jistí, že se jedná o vývoj, který pro nás bude přínosem. Nemůžeme jen tak nasazovat věci na vůz a doufat, že pro nás budou přínosné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel letos očekává silnějšího Räikkönena

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00