Manévry v Monze. Leclerc jezdil s letošním vozem, Ferrari tam nechtělo špiony

Ferrari mělo dnes filmovací den na okruhu v Monze.
Foto: Ferrari
Manévry v Monze. Leclerc jezdil s letošním vozem, Ferrari tam nechtělo špiony  | Foto: Ferrari

Přístup na trať byl pro fanoušky přísně zakázán, na příjezdových cestách byly umístěny zábrany a objevil se pouze jeden špionážní záběr.

Do chrámu rychlosti nedorazil ukrajinský prezident ale Ferrari s letošním vozem. Za volantem byl Charles Leclerc.

Během filmovacího dne může tým odjet 100 kilometrů, což je asi 17 kol. Oficiálně slouží k tomu, aby tým získal fotografie a videa, které pak mohou použít třeba sponzoři v reklamě, tým v různých videích pro sociální sítě apod. Materiály z grand prix víkendů se použít nesmí.

Týmy ale využívají filmovací dny také k prvnímu vyzkoušení vozu nebo k otestování dílů v průběhu sezóny.

Co přesně Ferrari testovalo samozřejmě nevíme. Ale tušíme... Pro Barcelonu slibuje velký balík vylepšení, který by měl být odpovědí na formu a zlepšení Red Bullu. Tým bude chtít snížit odpor vzduchu ale třeba také hmotnost.

Podle Autosportu se spekuluje, že Ferrari bude chtít odstranit tenký průhledný film, který se nachází na laku. Ušetřilo by tím asi 700 gramů. Ostatní týmy už kvůli úspoře hmotnosti rovnou odstranily části barvy. 

Odstranění filmu ovlivní to, jak vůz vypadá při různých světelných podmínkách. V Monze tak mohlo Ferrari testovat i tyto změny.

Další článek: Milion sem, milion tam. Red Bull a Ferrari se dohadují, kdo kolik utratil a může utratit

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00