Manévr závodu? Hamilton předjel dva soupeře najednou

Lewis Hamilton startoval v Monze po penalizacích ze zadních pozic. Nakonec dojel pátý za Sainzem, který na tom byl stejně.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Manévr závodu? Hamilton předjel dva soupeře najednou | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Carlos Sainz se především v úvodní fázi závodu dostával nahoru rychleji než Hamilton. Nakonec ale Hamilton dojel na páté pozici hned za jezdcem Ferrari.

V závodě těžil z odstoupení soupeřů, ale předvedl také několik skvělých manévrů. Nejzajímavější se odehrál ve 36. kole. Hamilton měl v té době čerstvé měkké pneumatiky a dostal se před Gaslyho, který po 18 kolech přezouval na tvrdé a Norrise, který o chvíli předtím vyjel z boxů. Jeho zastávka se protáhla na více než 5 sekund, jinak by se vrátil před Hamiltona i Gaslyho.

Další článek: Fanoušci bučeli na FIA, ne na Verstappena, myslí si Binotto

Témata článku: , , , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00