Máme více přítlaku a přilnavosti, zhodnotil Massa úpravy Ferrari

Ferrari jezdí v Barceloně s verzí vozu, která se velmi blíží konfiguraci pro GP Austrálie. Podle Massy se vydařila, zlepšení je jednoznačné.
Máme více přítlaku a přilnavosti, zhodnotil Massa úpravy Ferrari

"Tyto dva dny testů byly velmi důležité a výsledek je dobrý," komentoval Brazilec. "Nasadili jsme na 150° Italia mnoho nových dílů a jejich dopady byly zřejmé. Máme více přítlaku, a proto i pneumatiky fungují lépe, i když je úroveň jejich opotřebení stále významná."

Právě pneumatiky Pirelli budou mít významné dopady především na závody, i když myslet na ně budou muset jezdci po celý víkend. "Domnívám se, že kvalifikace bude pořád důležitá, ale závody budou velmi odlišné od těch loňských," odhadl Massa. "Očekávám hodně zastávek v boxech. Bylo to vidět dnes (ve čtvrtek), kdy jsem stavěl čtyřikrát. Bude důležité pečlivě zvažovat použití pneumatik, dokonce i v kvalifikacích."

"Strategie bude ještě důležitější než dřív, to je jisté. Já osobně si víc věřím, protože mít více přilnavosti v prvním rychlém kole je pro mě životně důležité. Myslím, že můj jezdecký styl těmto pneumatikám vyhovuje, zatímco loni jsem se kvůli pneumatikám hodně trápil, hlavně protože ty přední byly velmi tvrdé."

S pneumatikami pro suchý povrch Massa problémy nemá, ale dodal, že všichni jezdci by rádi viděli zlepšení mokrého obutí, protože to má v současné specifikaci nedostatečnou přilnavost.

Co se týče rozložení sil, od začátku testů jsou za nejlepší týmy považovány Red Bull a Ferrari. Tyto stáje se vzájemně označují za největší soupeře. "Já bych řekl, že favorité jsou oni," řekl Massa k vyjádření Marka Webbera, že favoritem je Ferrari. "Jsou úřadujícími mistry světa, mají velmi rychlé auto a zdá se, že v testech odvedli velmi dobrou práci. Nicméně, skutečně doufám, že pravdu má on."

Diskuze (45) Další článek: Lepší spolehlivost Red Bull podle Webbera nikdy neměl
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10