Máme více přítlaku a přilnavosti, zhodnotil Massa úpravy Ferrari

Ferrari jezdí v Barceloně s verzí vozu, která se velmi blíží konfiguraci pro GP Austrálie. Podle Massy se vydařila, zlepšení je jednoznačné.
Máme více přítlaku a přilnavosti, zhodnotil Massa úpravy Ferrari

"Tyto dva dny testů byly velmi důležité a výsledek je dobrý," komentoval Brazilec. "Nasadili jsme na 150° Italia mnoho nových dílů a jejich dopady byly zřejmé. Máme více přítlaku, a proto i pneumatiky fungují lépe, i když je úroveň jejich opotřebení stále významná."

Právě pneumatiky Pirelli budou mít významné dopady především na závody, i když myslet na ně budou muset jezdci po celý víkend. "Domnívám se, že kvalifikace bude pořád důležitá, ale závody budou velmi odlišné od těch loňských," odhadl Massa. "Očekávám hodně zastávek v boxech. Bylo to vidět dnes (ve čtvrtek), kdy jsem stavěl čtyřikrát. Bude důležité pečlivě zvažovat použití pneumatik, dokonce i v kvalifikacích."

"Strategie bude ještě důležitější než dřív, to je jisté. Já osobně si víc věřím, protože mít více přilnavosti v prvním rychlém kole je pro mě životně důležité. Myslím, že můj jezdecký styl těmto pneumatikám vyhovuje, zatímco loni jsem se kvůli pneumatikám hodně trápil, hlavně protože ty přední byly velmi tvrdé."

S pneumatikami pro suchý povrch Massa problémy nemá, ale dodal, že všichni jezdci by rádi viděli zlepšení mokrého obutí, protože to má v současné specifikaci nedostatečnou přilnavost.

Co se týče rozložení sil, od začátku testů jsou za nejlepší týmy považovány Red Bull a Ferrari. Tyto stáje se vzájemně označují za největší soupeře. "Já bych řekl, že favorité jsou oni," řekl Massa k vyjádření Marka Webbera, že favoritem je Ferrari. "Jsou úřadujícími mistry světa, mají velmi rychlé auto a zdá se, že v testech odvedli velmi dobrou práci. Nicméně, skutečně doufám, že pravdu má on."

Další článek: Lepší spolehlivost Red Bull podle Webbera nikdy neměl

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00