Máme ty správné ingredience, říká Vettel, který nezačal rok nejlépe

Sebastian Vettel věří, že Ferrari má správné ingredience, aby porazilo Mercedes.
Máme ty správné ingredience, říká Vettel, který nezačal rok nejlépe

V Maranellu došlo před začátkem sezóny ke změně na pozici šéfa týmu. Podle Vettela má Scuderia vše potřebné, aby letos porazila Mercedes.

„Máme všechny potřebné ingredience. Je jen na nás, abychom odvedli potřebnou práci. V této fázi roku je těžké to říct. Všichni jsou stále ve tmě. Čekáme, až přijdou auta, pak dostaneme určitý pocit, ale více uvidíme v prvním závodě,“ řekl Vettel během Závodu šampionů v Mexiku.

„Ale těšíme se, že to bude velká výzva. Myslím, že je celkem jasné, čeho chceme dosáhnout. Co se týče podpory, myslím, že zde bylo také mnoho fanoušků Ferrari, takže podpora nám nechybí.“

Vettel závodil v Mexiku v týmu Německa s Mickem Schumacherem. V samotném Závodě šampionů pak stanuli proti sobě a Schumacher vyhrál.

„Před námi je dlouhý rok a tohle asi není začátek, v jaký jsem doufal,“ vtipkoval Vettel. „Je to zábavná událost. Je skvělé být  tady. Nakonec... vyhrát může jen jeden a my ostatní jsme zklamáni. Ale o tom to je.“

„Myslím, že to byla zábava. Rád bych došel ještě trochu dál, zajezdil si trochu více, ale někdy je to takhle. Nicméně byl to skvělý den, skvělé dva dny s velkým davem fanoušků a skvělou podporou. Myslím, že jsme si to všichni užili.“

Mick Schumacher se stal členem juniorského programu Ferrari

Mick Schumacher se stal členem juniorského programu Ferrari

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Fernando pomůže Carlosovi, říká Sainz Sr.

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen