Máme skvělé auto, ale ztratili jsme spoustu bodů, říká Marko

Red Bull ztrácí v obou šampionátech na konkurenty desítky bodů. V Poháru konstruktérů je to 49 bodů na Ferrari a 71 na Mercedes. Spoustu bodů přitom rudí býci poztráceli při nehodách a kvůli technickým problémům.
Máme skvělé auto, ale ztratili jsme spoustu bodů, říká Marko

Zatímco Ferrari a Mercedes bodovali ve všech dosavadních závodech, Red Bull odjel dvakrát s prázdnou.

Stalo se tak v Baku, kde oba jezdci vzájemně kolidovali, ale také v Bahrajnu, kde měl Verstappen kontakt s Hamiltonem a Ricciarda odstavila technika.

Mnoho chyb pak udělal Verstappen. Naposledy v tréninku v Monaku. Po startu z konce pole sice dojel na bodech, ale Red Bull mohl mít nejspíše double. 

Je lepší Ricciardo nebo Verstappen? Villeneuve má zcela jasno!

Je lepší Ricciardo nebo Verstappen? Villeneuve má zcela jasno!

„Co mě trápí, že jsme ztratili příliš mnoho bodů,“ řekl Helmut Marko pro Auto Motor und Sport. „V Bahrajnu jsme mohli vyhrát se strategií dvou zastávek a v Baku bez kolize.“ 

„Máme skvělé auto. Je silné v zatáčkách, při brzdění a v trakci. Naše aerodynamika je tak dobrá, že máme méně problémů s provozem na trati než ostatní. A dobře zacházíme s pneumatikami. V kvalifikaci trpíme na rovinkách, ale v závodě není rychlost tak špatná. Díky upgradu Renaultu by se to mohlo zlepšit.“

Red Bull možná v Kanadě nový motor nedostane

Red Bull možná v Kanadě nový motor nedostane

Bodů mohl mít Red Bull ještě méně. V Monaku měl Ricciardo problém s MGU-K.

„Nervozita byla obrovská,“ řekl Marko. „Téměř nekonečná. Báli jsme se, že každé kolo může být poslední. Nevěděli jsme, co se děje s MGU-K. V případě poruchy může dojít k poškození motoru nebo mohou začít hořet brzdy. Kousali jsme si nehty nejvíce od Brazílie 2012, kde se Vettel roztočil, a pak musel vše dohánět s poškozeným vozem,“ připomenul Marko závod, v němž získal Vettel těsně třetí titul.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (40) Další článek: Hamilton v roce 2020 odejde z F1 a vydá album, říká Coulthard
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen