Máme si ponechat jméno Lotus? ptá se Fernandes fanoušků

Souboj o jméno Lotus ve formuli 1 neskončil a současný Lotus Racing váhá, jak se má zachovat. Přejmenovat se nechce, ale zeptal se na názor fanoušků.
Máme si ponechat jméno Lotus? ptá se Fernandes fanoušků

Majitel týmu Tony Fernandes položil na Twitteru otázku: "Máme si ponechat současnou identitu, nebo ji změnit? Dejte mi, prosím, vědět."

Fernandes přitom nedávno koupil práva na jméno "Team Lotus" a oznámil, že se tak bude nazývat jeho tým v příští sezóně. Ale Malajsijský Proton, který vlastní Lotus Group, se pravděpodobně spojí s týmem Renault a bude chtít jméno Lotus využít také.

Fernandes po závodě v Abú Zabí řekl, že chce, aby se jeho tým i nadále jmenoval Lotus, ale zároveň přiznal, že nechce legendární jméno zničit vleklými soudními spory.

"Pragmatický Tony Fernandes říká: ´Nezničme to, co Colin Chapman vybudoval.´ A pokud to tak má být, tak jméno prodáme a necháme Danyho Bahara, ať si s ním dělá, co chce. Ale emoce mi říkají, že jsme udělali skvělou práci, vlastníme ho a v tuto chvíli chci o něj bojovat," řekl Fernandes o Lotusu pro Autosport.

Diskuze (87) Další článek: GP Abú Zabí: Co v tiskových materiálech nebylo
12:27 | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.
13. srpna | Stále více se objevují spekulace, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari.