Máme si ponechat jméno Lotus? ptá se Fernandes fanoušků

Souboj o jméno Lotus ve formuli 1 neskončil a současný Lotus Racing váhá, jak se má zachovat. Přejmenovat se nechce, ale zeptal se na názor fanoušků.
Máme si ponechat jméno Lotus? ptá se Fernandes fanoušků

Majitel týmu Tony Fernandes položil na Twitteru otázku: "Máme si ponechat současnou identitu, nebo ji změnit? Dejte mi, prosím, vědět."

Fernandes přitom nedávno koupil práva na jméno "Team Lotus" a oznámil, že se tak bude nazývat jeho tým v příští sezóně. Ale Malajsijský Proton, který vlastní Lotus Group, se pravděpodobně spojí s týmem Renault a bude chtít jméno Lotus využít také.

Fernandes po závodě v Abú Zabí řekl, že chce, aby se jeho tým i nadále jmenoval Lotus, ale zároveň přiznal, že nechce legendární jméno zničit vleklými soudními spory.

"Pragmatický Tony Fernandes říká: ´Nezničme to, co Colin Chapman vybudoval.´ A pokud to tak má být, tak jméno prodáme a necháme Danyho Bahara, ať si s ním dělá, co chce. Ale emoce mi říkají, že jsme udělali skvělou práci, vlastníme ho a v tuto chvíli chci o něj bojovat," řekl Fernandes o Lotusu pro Autosport.

Diskuze (87) Další článek: GP Abú Zabí: Co v tiskových materiálech nebylo
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10