Máme neuvěřitelné jezdce, chválí šéf Mercedesu Lowe

Lewis Hamilton a Nico Rosberg se díky převaze svého vozu mohou těšit exkluzivní bitvě o titul. V rámci interního souboje se však dopouštějí minima chyb.
Máme neuvěřitelné jezdce, chválí šéf Mercedesu Lowe

Mercedes vyhrál deset z dosavadních jedenácti kvalifikací, v závodě si vítězství nechal utéct pouze dvakrát. Šest velkých cen letos pro tým z Brackley skončilo dvojitým triumfem.

Technický šéf týmu Paddy Lowe přitom pěje slova chvály na adresu svých závodníků, ti totiž pustili pouze minimum bodů svým soupeřům na základě jezdeckých chyb.

„Co se chyb týče, výsledky, kterých tito dva jezdci dosáhli, jsou neuvěřitelné,“ řekl Lowe.

„Projít všemi těmi závody, tréninky a kvalifikacemi pouze s minimem chyb, ať už se jedná o havárie, špatné pneumatiky, problémy s provozem nebo incidenty řešené sportovními komisaři, letos jsou opravdu fantastičtí.

Nemělo by se to brát na lehkou váhu. Když se rozhlédnete po boxové uličce, každý víkend najdete někoho, kdo se dostal do potíží, protože nebyl stoprocentní.

Pokud chcete každý víkend vyjet double, potřebujete skvělé auto, ale také nesmíte udělat žádnou chybu.“

Hamilton o souboji uvnitř Mercedesu, Alonsovi a sociálních sítích

Hamilton o souboji uvnitř Mercedesu, Alonsovi a sociálních sítích

Lowe si pochvaluje také vzájemnou rivalitu svých jezdců, kteří jsou tak schopni vymáčknout jeden z druhého ještě víc.

„Jsem si jistý, že to má určitý efekt, když se dva jezdci vzájemně tlačí na nové úrovně, protože vidíte, co je vlastně možné. Také vidíte opak, pokud je auto slabé a jezdci na sebe vzájemně nevyvíjejí tlak, pak zkrátka sklouznou.

Když se podíváte na Silverstone, kde mezi našimi vozy v prvním stintu byl čtyřsekundový rozdíl, Lewis chtěl, abychom mu v každém sektoru říkali, jak je na tom v porovnání s Nikem. To bylo letos poprvé, co chtěl každý sektor v každém kole.“

Diskuze (10) Další článek: Mercedes investoval více, proto je tak vpředu, domnívá se Jalinier
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00