Máme lepší šasi než Ferrari, říká Alonso

Fernando Alonso si myslí, že McLaren už má třetí nejlepší šasi na startovním roštu.
Máme lepší šasi než Ferrari, říká Alonso

Malého ale přesto významného milníku dosáhl před domácími fanoušky Fernando Alonso. McLaren poprvé od začátku spolupráce s Hondou dosáhl třetí části kvalifikace.

Na druhou stranu... v F1 se sice na „kdyby“ nehraje, ale pokud bychom se chtěli na kvalifikaci podívat z hlediska výkonnosti McLarenu, tak by možná Alonso do Q3 nepostoupil, kdyby Massa neskončil v první části.

McLaren-Honda se raduje z prvního postupu do Q3

McLaren-Honda se raduje z prvního postupu do Q3

Barcelona je okruhem, který je tak trochu s nadsázkou maturitou pro aerodynamiky. Říkalo se, že kdo uspěje tady, uspěje kdekokoliv. Dnes už to možná tak úplně pravda není s ohledem na důležitost pohonných jednotek.

„Jsou tam všechny druhý zatáček, ale je tam také dlouhá rovinka,“ říká Alonso, jehož slova cituje Auto Motor und Sport. „Tady vidíte, jak na tom vaše auto je.“

Není žádným tajemstvím, že McLaren ztrácí na rovinkách. Podle Boulliera je to znát hlavně ve druhé polovině rovinek a to kvůli výkonu motoru a trochu také odporu. Data jeho slova potvrzují. Na konci cílové rovinky ztrácí McLaren na nejrychlejší 12 km/h, ale na cílové čáře je to jen 7 km/h. 

Honda chystá vylepšení, ale nechce utrácet žetony za drobné změny. Podle Auto Motor und Sport mají přijít aktualizace v Kanadě a pak ve Spa... uvidíme.

Alonso: Máme třetí nejlepší šasi

„Právě teď máme třetí nejlepší šasi,“ pokračuje Alonso. „Potvrzuje to třetí sektor v Soči a zde. Poze Mercedes a Red Bull jsou rychlejší než my. Ferrari, Williams a Force India jsou za námi...“

Časy ve třetím sektoru – kvalifikace, Španělsko:

  1. Hamilton (Mercedes): 28.736
  2. Rosberg (Mercedes): 28.768
  3. Ricciardo (Red Bull): 28.931
  4. Verstappen (Red Bull): 29.151
  5. Alonso (McLaren): 29.198
  6. Vettel (Ferrari): 29.284
  7. Bottas (Williams): 29.314
  8. Räikkönen (Ferrari): 29.335
  9. Button (McLaren): 29.454
  10. Sainz (Toro Rosso): 29.474

Foto: Getty Images/ Clive Mason

Další článek: Nejlepší a nejhorší debuty v historii F1

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.