Máme důvody si věřit, říká před Abú Zabí Hamilton

Okruh Yas Marina bude McLarenu velmi vyhovovat. Myslí si to Lewis Hamilton, a proto pomýšlí na vítězství, a to nejen v Abú Zabí.
Máme důvody si věřit, říká před Abú Zabí Hamilton

"Myslím, že máme důvody si pro Abú Zabí věřit," uvedl Hamilton. "Tento okruh by měl vyhovovat vlastnostem našeho vozu, měli bychom být schopní využít jeho profil a maximalizovat přínosy DRS a KERS, oba systémy jsou v našem voze velmi dobré."

"Red Bull a Sebastian sice získali oba šampionáty, ale já jsem stále odhodlaný zakončit sezónu na vítězné notě. Letos jsem vyhrál dvě Grand Prix a rád bych toto číslo do konce roku zdvojnásobil!"

Jenson Button se svým týmovým kolegou v hodnocení šancí McLarenu souhlasí. "Naše auto by mělo tomuto okruhu vyhovovat, takže jsem optimista," řekl. "V minulé Grand Prix jsme viděli, že i když jsme neměli rychlost na dohnání a předjetí Sebastiana, na své vítězství se musel nadřít."

McLaren si své šance v závěru sezóny zvýší dalšími vylepšeními, které samozřejmě vyvíjí především s ohledem na příští rok.

"I když jsme si už zajistili druhé místo v poháru konstruktérů a Jenson má slušný náskok na druhém místě v šampionát jezdců, sezóna pro nás v žádném případě neskončila. Na vůz budeme i nadále nasazovat úpravy a pořád budeme bojovat stejně tvrdě jako v prvním závodě v březnu v Austrálii," dodal šéf týmu Martin Whitmarsh.

Další článek: Výstavba Okruhu Amerik pokračuje. Vše jde podle plánu, říká Tilke

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen