Máme důvody si věřit, říká před Abú Zabí Hamilton

Okruh Yas Marina bude McLarenu velmi vyhovovat. Myslí si to Lewis Hamilton, a proto pomýšlí na vítězství, a to nejen v Abú Zabí.
Máme důvody si věřit, říká před Abú Zabí Hamilton

"Myslím, že máme důvody si pro Abú Zabí věřit," uvedl Hamilton. "Tento okruh by měl vyhovovat vlastnostem našeho vozu, měli bychom být schopní využít jeho profil a maximalizovat přínosy DRS a KERS, oba systémy jsou v našem voze velmi dobré."

"Red Bull a Sebastian sice získali oba šampionáty, ale já jsem stále odhodlaný zakončit sezónu na vítězné notě. Letos jsem vyhrál dvě Grand Prix a rád bych toto číslo do konce roku zdvojnásobil!"

Jenson Button se svým týmovým kolegou v hodnocení šancí McLarenu souhlasí. "Naše auto by mělo tomuto okruhu vyhovovat, takže jsem optimista," řekl. "V minulé Grand Prix jsme viděli, že i když jsme neměli rychlost na dohnání a předjetí Sebastiana, na své vítězství se musel nadřít."

McLaren si své šance v závěru sezóny zvýší dalšími vylepšeními, které samozřejmě vyvíjí především s ohledem na příští rok.

"I když jsme si už zajistili druhé místo v poháru konstruktérů a Jenson má slušný náskok na druhém místě v šampionát jezdců, sezóna pro nás v žádném případě neskončila. Na vůz budeme i nadále nasazovat úpravy a pořád budeme bojovat stejně tvrdě jako v prvním závodě v březnu v Austrálii," dodal šéf týmu Martin Whitmarsh.

Diskuze (132) Další článek: Výstavba Okruhu Amerik pokračuje. Vše jde podle plánu, říká Tilke
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00