Máme čtvrtletní zpoždění, přiznává de la Rosa

HRT sice v posledních týdnech zaznamenává významný progres, vynechání předsezonních testů je ale přesto velice významným handicapem.
Máme čtvrtletní zpoždění, přiznává de la Rosa

HRT se nijak nesnaží vymlouvat z pozice outsidera. Představitelé týmu ostatně sami před sezonou tvrdili, že porážka některého ze soupeřů by byla ohromným úspěchem a překvapením. Hlavním úkolem pro letošní sezonu je stabilizace týmu, bez které by myšlenky na boj o pozice a vývoj kupředu nebyly možné. Pomoci k tomu má i velezkušený Španěl Pedro de la Rosa.

"Máme teď trochu času na návrat na naši základnu. Onou základnou myslím naše nové sídlo, konečně máme něco, čemu můžeme říkat domov. Pořád musíme vyvíjet vůz, ale nyní se konečně můžeme věnovat práci v aerodynamickém tunelu. Víme, v čem tkví naše slabiny. První závody této sezony nám nahrazovaly předsezonní testování. Měli jsme tříměsíční zpoždění a zaplatili jsme za to. Podle mého názoru máme nyní postaveny solidní základy. Výsledek v Bahrajnu byl nečekaným bonusem, nikdo nečekal, že bychom v kvalifikaci porazili Marussii či opět dokončili závod. Těším se na zbytek sezony, neboť nyní můžeme začít na položených základech konečně něco budovat. Musíme se zlepšit, ale nyní na to už máme továrnu i lidi. Dosáhli jsme stability, o které jsme si před měsíci mohli nechat jen zdát. Dalo by se říct, že konečně startujeme," řekl de la Rosa.

Jedenačtyřicetiletý Pedro de la Rosa letos zatím nastoupil do tří závodů, v nichž byl klasifikován na 21., 21. a 20. místě.

Další článek: Grosjeanovy ambice rostou, chtěl by brzy začít vyhrávat

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10