Mám více možností pro setrvání ve F1, říká Sutil

Adrian Sutil nemá obavy, že by v příští sezóně ztratil závodní sedačku. Sice pořád čeká na rozhodnutí Force Indie, ale své vyhlídky považuje za dobré.
Mám více možností pro setrvání ve F1, říká Sutil

Majitel Force Indie Vidžaj Mallya chtěl původně oznámit nové jezdecké složení v prosinci, ale na nátlak jezdců svolil, že tak učiní do konce sezóny. Svůj slib ovšem nesplnil, takže Sutil pořád neví, jestli s ním dál počítá či nikoliv. Navzdory dobrým výkonům v letošním roce je tedy pořád v nejistotě. "Ale takový je život ve formuli 1 a je třeba se s tím vyrovnat," konstatoval v rozhovoru pro oficiální web soutěže. "Ale pro rok 2012 to nevypadá špatně, uvidíme, jak to dopadne."

Pokud se ho Force India zbaví, očekává se, že by se mohl Sutil dohodnout s Williamsem. "V tuto chvíli máme více než jen jednu možnost a snažíme se pro příští rok získat co nejlepší komplet. Doufejme, že rozhodnutí padne do dvou týdnů," komentoval svoji situaci německý jezdec.

Podle Sutila není možné brát provizorní startovní listinu zveřejněnou FIA za neměnnou z hlediska obsazených míst, tudíž není ani možné na jejím základě usuzovat, kde všude by se mohla naskytnout závodní sedačka.

Teoreticky by Sutil mohl zamířit i do Renaultu vedle Kimiho Räikkönena, pokud by spolumajitel týmu Eric Lux hodil za hlavu šarvátku a zranění z Šanghaje. Sutil by se nebránil možnosti závodit vedle bývalého mistra světa. "Vždy jsem říkal, že rád budu mít co nejlepšího týmového kolegu, protože to je jediná šance, jak ukázat, jak dobří jste. A Kimi by byl skvělý a velmi silný týmový kolega," dodal.

Další článek: Ferrari a Red Bull Racing opouštějí Asociaci týmů F1

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
19:06 | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00