Mám více možností pro setrvání ve F1, říká Sutil

Adrian Sutil nemá obavy, že by v příští sezóně ztratil závodní sedačku. Sice pořád čeká na rozhodnutí Force Indie, ale své vyhlídky považuje za dobré.
Mám více možností pro setrvání ve F1, říká Sutil

Majitel Force Indie Vidžaj Mallya chtěl původně oznámit nové jezdecké složení v prosinci, ale na nátlak jezdců svolil, že tak učiní do konce sezóny. Svůj slib ovšem nesplnil, takže Sutil pořád neví, jestli s ním dál počítá či nikoliv. Navzdory dobrým výkonům v letošním roce je tedy pořád v nejistotě. "Ale takový je život ve formuli 1 a je třeba se s tím vyrovnat," konstatoval v rozhovoru pro oficiální web soutěže. "Ale pro rok 2012 to nevypadá špatně, uvidíme, jak to dopadne."

Pokud se ho Force India zbaví, očekává se, že by se mohl Sutil dohodnout s Williamsem. "V tuto chvíli máme více než jen jednu možnost a snažíme se pro příští rok získat co nejlepší komplet. Doufejme, že rozhodnutí padne do dvou týdnů," komentoval svoji situaci německý jezdec.

Podle Sutila není možné brát provizorní startovní listinu zveřejněnou FIA za neměnnou z hlediska obsazených míst, tudíž není ani možné na jejím základě usuzovat, kde všude by se mohla naskytnout závodní sedačka.

Teoreticky by Sutil mohl zamířit i do Renaultu vedle Kimiho Räikkönena, pokud by spolumajitel týmu Eric Lux hodil za hlavu šarvátku a zranění z Šanghaje. Sutil by se nebránil možnosti závodit vedle bývalého mistra světa. "Vždy jsem říkal, že rád budu mít co nejlepšího týmového kolegu, protože to je jediná šance, jak ukázat, jak dobří jste. A Kimi by byl skvělý a velmi silný týmový kolega," dodal.

Diskuze (25) Další článek: Ferrari a Red Bull Racing opouštějí Asociaci týmů F1
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00