Mám široké boky, ale do mclarenu jsem se vešel, říká Ricciardo

Daniel Ricciardo přiznal, že kvůli svým „širokým bokům“ měl nejprve problémy usednout do letošního monopostu formule 1, McLaren ale jeho problém dokázal vyřešit.
Foto: McLaren
Mám široké boky, ale do mclarenu jsem se vešel, říká Ricciardo | Foto: McLaren

Ricciardo bude následující tři sezóny působit u McLarenu, ke kterému přestoupil po dvou letech strávených u Renaultu. Při prvním usazení do sedačky v přípravách na letošní sezónu zjistil, že modelová sedačka byla příliš úzká a bylo nutné provést určité úpravy před jeho prvním svezením s letošním modelem MCL35M během filmovacího dne v Silverstonu.

Se svými boky měl přitom Ricciardo problém vejít se do kokpitu už v letech 2014 až 2018, kdy závodil za Red Bull.

„Myslím, že mám široké boky. Mám silné kosti. Dostal jsem se ale dovnitř. S rozměry, které měli, tak trochu očekávali, že mi to bude sedět. Ale nebylo to úplně dobré. Naštěstí úzká byla jen samotná sedačka. Od té doby jsem byl schopen se posadit a sedí mi to,“ popsal Ricciardo.

Týmy se podle Ricciarda snaží posouvat hranice co se týče šířky kokpitu, to mu ale způsobuje problémy.

„Ano, mám pocit, že jsem na limitu. Myslím, že při návrhu vozů a šasi se nyní snaží, aby vše bylo co nejtěsnější a nejkompaktnější. Moje boky jsou proto občas limitujícím faktorem.

„Takže jim zkrátka řeknu 'Jen se ujistěte, abych měl pohodlí. A pokud myslíte, že tím z pohledu aerodynamiky ztratíme desetinu sekundy, pak na trati pojedu rychleji!',“ říká.

Další článek: Hülkenberg vloni zvažoval, zda zaskočit u Racing Pointu. Bál se o svou pověst

Témata článku: , ,