Mám obavy a měli bychom je mít všichni, řekl Montezemolo zaměstnancům Ferrari

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo promluvil v Maranellu k týmu formule 1 a navzdory vedení v šampionátu jezdců to oslavná řeč nebyla.
Mám obavy a měli bychom je mít všichni, řekl Montezemolo zaměstnancům Ferrari

"Mám obavy a měli bychom je mít všichni," tak začal Montezemolo svůj proslov v budově logistiky, kde se sešel s týmem. "Ano, mám obavy, protože očekávám tři velmi těžké závody v Silverstonu, Hockenheimu a Budapešti, a protože jsme viděli, že je Red Bull velmi silný, přede všemi měl v kvalifikaci náskok čtyř desetin sekundy a v závodě ujížděl, alespoň do safety caru. Pokud si chceme splnit své cíle, musíme se zlepšit."

Prezident Ferrari poté vyzdvihl výkony týmu a Alonsa na okruzích, díky kterým patří španělskému jezdci první místo v šampionátu. "Teď musíme dělat všechno co nejlépe, protože vítězství máme ve svých vlastních rukou," pokračoval. "Bylo by velkou chybou myslet si, že výhra ve Valencii znamená, že jsme udělali dost. Dnes máme konkurenceschopné auto, ale abychom vyhráli (šampionát), musíme udělat ještě víc."

Atmosféra v Maranellu nebyla nepodobná té, která vládla po Alonsově vítězství v Malajsii, které ho v té době shodou okolností také posunulo do vedení šampionátu. "Nechci, aby si lidé venku mysleli, že toto vítězství nám stačí na to, abychom spustili ohňostroj. Vím, jak moc pracujete, kolik jste obětovali, ale také moc dobře vím, že všichni bez výjimky tomu musíme dát víc," apeloval Montezemolo.

Prezident Ferrari na závěr požádal potlesk pro Alonsa za závod ve Valencii, "protože jsem ho málokdy viděl tolik předjíždět a předvádět takové odhodlání od startu do šachovnicové vlajky," pro Massu, "ne abychom ho povzbudili jako na začátku sezóny, ale na znamení důvěry, protože ví, že na něj spoléháme," pro mechaniky, kteří přezouvají vozy "protože letos pracují tak, že se stali měřítkem pro ostatní týmy" a pro šéfa týmu Domenicaliho, "který se nikdy nezříkal zodpovědnosti, fungoval jako hromosvod kritiky, chránil své lidi, přičemž zároveň věděl, jak od nich požadovat maximální úsilí, jak budovat tým a pozitivně hledět do budoucnosti s reálnými očekáváními."

Další článek: Red Bull: FIA nám tvrdila, že se DRS pod žlutými vlajkami používat nesmí

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10