Maloney ovládl i hlavní závod, z Bahrajnu odjíždí v čele šampionátu.  | foto: Rodin Motorsport

foto: Rodin Motorsport

Maloney ovládl i hlavní závod, z Bahrajnu odjíždí v čele šampionátu.

Ve formuli 2 přišla výměna generací. Kromě Maloneyho září i nováčci.

Jelikož ve včerejším sprintu zářili hlavně piloti startující ze vzdálenějších pozic, bylo zajímavé sledovat, jak si povedou dnes v hlavním závodě, kde jim patřila přední místa na roštu.

Po diskvalifikaci vítěze kvalifikace Mainiho, který byl nucen v obou závodech startovat z chvostu pole, se na pole position postavil jeho kolega z týmu Invicta Gabriel Bortoleto. Tento nadějný mladík se loni stal šampionem F3 s Tridentem. Na druhé místo se dnes zařadil Hadjar, který letos jezdí za Campos. Na třetí startovní pozici už stál vítěz včerejšího sprintu Maloney. Dále se seřadili piloti v pořadí Hauger, Miyata, O'Sullivan, Fittipaldi, Martins, Barnard a první desítku uzavřel Crawford. Staněk startoval opět dvacátý.

Po zhasnutích červených světel byl Bortoleto příliš pomalý. Naopak Maloney se ihned vrhl na předním jedoucího Hadjara,v první zatáčce ho úspěšně překonal a ujal se vedení. Hadjar navíc po kontaktu s Bortoletem skončil v hodinách. Roztočený vůz uprostřed první zatáčky představoval velké bezpečnostní riziko. Většina pilotů se mu dokázala vyhnout, až došlo ke střetu s Fittipaldim. Ani jednomu z pilotům se naštěstí nic nestalo. Ale frustrace Hadjara, který přišel o první startovní řadu, byla veliká. Na trat vyjel safety car a Maloney tak v čele ztratil svůj slibný náskok. Za ním jezdili piloti O'Sullivan, Hauger, Bortoleto, Marti, Aron, Miyata, Crawford a Colapinto.

Při restartu byl Maloney opět výborný a znovu všem ujel. Činil se i Marti, překonal Bortoleta a Haugera a posunul se na třetí místo. To samé učinil i Crawford a zařadil se na čtvrté místo za Martiho. Zatímco si Maloney se stále rostoucím náskokem jezdil vpředu, Marti se pustil do druhého O'Sullivana a úspěšně ho předjel. Za zmínku stojí i Verschoor, který v tu dobu překonal Miyata, a posunul se už na sedmé místo.

První zajel do boxů v jedenáctém kole Martins, ale ten se pohyboval až na jedenácté pozici. Piloti z čela s pit stopy ještě vyčkávali. Jako první ze špičky zajel do boxů O'Sullivan, na trať se vrátil jako desátý. O kolo později zamířil do boxů i dnes výborný Crawford. Toho ale v boxech postihly problémy s motorem, nebyl schopný znovu nastartovat a ze závodu musel odstoupit.

Verschoor i Aron dostali pětisekundovou penalizaci za překročení rychlosti v boxech. V devatenáctém kole zajel do boxů z vedení i Maloney. Hned za ním následoval Marti a Bortoleto.

Na trati se piloti vrátili v pořadí Maloney, O'Sullivan, Marti, Hauger, Verschoor, Aron, Miyata, Colapinto, Bearman a Antonelli. Kvůli technickým problémům Victora Martinse se znovu objevil safety car, ale ani ten Maloneyho dominantní jízdu neohrozil. Za ním se Marti pustil do útoku na O´Sullivana, který měl proti svým soupeřům už starší pneumatiky. A úspěšně ho předjel. Následně si na pilotovi ART smlsl i Aron, ten se ale pořád musel vypořádat s pětisekundovou penalizací.

Při nájezdu do posledního kola byl Aronův náskok na O'Sullivana 4,2 sekundy. Nakonec ale uspěl a po odečtení penalizace získal třetí místo s náskokem 0,7 sekundy.

Největší sláva toho dne tak patřila Maloneymu. Ten naprosto dominantním způsobem dokázal vyhrát oba závody prvního víkendu sezóny. Z Bahrajnu samozřejmě odjíždí v čele šampionátu.

Nebyl však sám, kdo v prvním závodním víkendu sezóny zářil. Stejně velkou pozornost si zaslouží i nováček Marti. Ten dnešní druhé místo získal z jedenácté pozice na startu. A včera ze stejné pozice skončil třetí!

Další nováček Aron si třetí místo v cíli dokonce vybojoval z dvanácté startovní pozice na startu. A včera z té samé startovní pozice vybojoval místo páté.

Že kromě Maloneyho tento víkend patřil nováčkům, ukazuje i pohled do zbytku výsledkové tabulky. Nováčci v dnešním závodě totiž obsadili druhé až šesté místo. Stejně tak si pozornost zaslouží i sedmé místo Mainiho, který do závodu startoval až z konce roštu.

Již za týden se v Džiddě přesvědčíme, zda Maloney bude úspěšný i na naprosto rozdílném typu tratě. A také jak se s městským okruhem v Saudské Arábii poperou nováčci. Ti s ním totiž, na rozdíl od Bahrajnu, ještě žádnou zkušenost nemají…

Staněk dnes dokončil závod jako třináctý. Jeho kolega Verschoor byl po přičtení pětisekundové penalizace ještě o pozici horší.

Výsledky

P Jezdec Tým Kol
Zane Maloney Rodin Motorsport 32
Pepe Martí Campos Racing 32
Paul Aron Hitech Pulse-Eight 32
Zak O'Sullivan ART Grand Prix 32
G.Bortoleto Invicta Racing 32
Franco Colapinto MP Motorsport 32
Kush Maini Invicta Racing 32
Dennis Hauger MP Motorsport 32
Ritomo Miyata Rodin Motorsport 32
10  A.K.Antonelli Prema Racing 32
11  Joshua Duerksen PHM AIX Racing 32
12  Rafael Villagómez Van Amersfoort Racing 32
13  Roman Staněk Trident 32
14  Richard Verschoor Trident 32
15  Ollie Bearman Prema Racing 32
16  Taylor Barnard PHM AIX Racing 32
Victor Martins ART Grand Prix 17
Jak Crawford DAMS Lucas Oil 16
Amaury Cordeel Hitech Pulse-Eight 14
J.M.Correa DAMS Lucas Oil 6
Isack Hadjar Campos Racing 0
Enzo Fittipaldi Van Amersfoort Racing 0

Doporučujeme

Články odjinud