Mallya: Za dva roky bude Force India bojovat o stupně vítězů

Tým se zlepšuje podle plánu.
Tým Force India zatím stále čeká na svůj první bod ve formuli 1, ale podle jeho majitele Vidžaje Mallyi jde vše podle plánu. Vůz VJM02 se zlepšuje a v průběhu následujících dvou let by se měl posouvat startovním polem nahoru.

"Doufám, že získáme body ve zbývající části sezóny. Jinak jsem optimista, ve skutečnosti dokonce hodně věřím tomu, že od roku 2010 budeme pravidelně bodovat. A díky tomu také věřím, že pódium v roce 2011 už není jen výplodem fantazie," řekl Mallya.

Vůz Force India měl v Silverstonu přepracovanou aerodynamiku, která se podle Mallyi osvědčila.

"Myslím, že tyto úpravy ukázaly, že vůz teď skutečně patří do středu pole. Pointa je ta, že jsme se tam posunuli a zlepšování jde přesně podle mého plánu. Vzhledem k naší velikosti je to velký úspěch a pojedeme naplno až do povinné srpnové přestávky," uvedl.

Ve Velké Británii sice ani jeden z vozů Force India nepostoupil z první části kvalifikace, ale v závodě skončil Giancarlo Fisichella desátý a nechal za sebou některá velká jména.

"Porážet vozy, jako jsou mclareny, bmw, renaulty - to znamená pro malý tým jako je Force India hodně. V Silverstonu nešlo o štěstí, jako že by třeba pršelo, nebo se stalo něco mimořádného. Bylo to čisté závodění a díky tomu věřím, že to dokážeme. Víc budu moci říct, teprve až získáme nějaké body," dodal Mallya.

V domácím závodě Adriana Sutila na Nürburgringu bude mít Force India upravené přední křídlo, které poprvé použil v Británii, a blíže nespecifikovaný nový detail na podlaze. Mallya věří, že se tak tým posune na body nebo alespoň velmi blízko.
Další článek: Kandidaturu na funkci prezidenta FIA zvažuje Ari Vatanen

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00