Mallya: Je to nejlepší sezóna Force Indie, potrápili jsme i větší týmy

I když se Force India letos ani jednou nepodívala na stupně vítězů, série konzistentních výsledků pro ni činí letošní sezónu tou nejlepší v její historii.
Mallya: Je to nejlepší sezóna Force Indie, potrápili jsme i větší týmy

Force India závodí ve formuli 1 pod vlastním názvem od roku 2008 a letos velmi pravděpodobně získá své nejlepší umístění v poháru konstruktérů. Předchozím vrcholem byl rok 2009, ve kterém Giancarlo Fisichella získal v Belgii pole position a druhé místo v závodě.

"Rok 2011 je naší doposud nejúplnější sezónou," konstatoval Mallya. "Vyvinuli jsme vůz, který je silný ve všech oblastech, a potrápili jsme některé větší týmy. Jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli, svědčí to o nasazení a odhodlání všech členů týmu."

"Pokud se nám tento víkend podaří získat šesté místo v šampionátu, bude to klíčový milník v historii našeho týmu, protože konkurence je teď ve formuli 1 nejtvrdší, jakou pamatuji."

Šesté místo patří Force Indii už teď, přičemž na pátý Renault ztrácí 15 bodů a před sedmým Sauberem má stejně velký náskok. Za normálních okolností by ji tedy nemělo nic ohrozit, ale teoreticky je stále možný posun o jednu pozici nahoru nebo o jedno až dvě místa dolů.

Mallya proto nechce nic ponechat náhodě. Loni jeho tým ztratil šesté místo v předposledním závodě. Současnou pozici proto nepovažuje za jistou.

"Určitě ne! Pořád si pamatuji, co se stalo loni, když nám šestá příčka utekla o jediný bod. Do Brazílie určitě jedeme v silné pozici, ale naučil jsem se, že nikdy nemůžete nic považovat za jisté," dodal.

Další článek: Renault nehodlá být kvůli nevydařeným výfukům konzervativní

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen