Mallya: Je to nejlepší sezóna Force Indie, potrápili jsme i větší týmy

I když se Force India letos ani jednou nepodívala na stupně vítězů, série konzistentních výsledků pro ni činí letošní sezónu tou nejlepší v její historii.
Mallya: Je to nejlepší sezóna Force Indie, potrápili jsme i větší týmy

Force India závodí ve formuli 1 pod vlastním názvem od roku 2008 a letos velmi pravděpodobně získá své nejlepší umístění v poháru konstruktérů. Předchozím vrcholem byl rok 2009, ve kterém Giancarlo Fisichella získal v Belgii pole position a druhé místo v závodě.

"Rok 2011 je naší doposud nejúplnější sezónou," konstatoval Mallya. "Vyvinuli jsme vůz, který je silný ve všech oblastech, a potrápili jsme některé větší týmy. Jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli, svědčí to o nasazení a odhodlání všech členů týmu."

"Pokud se nám tento víkend podaří získat šesté místo v šampionátu, bude to klíčový milník v historii našeho týmu, protože konkurence je teď ve formuli 1 nejtvrdší, jakou pamatuji."

Šesté místo patří Force Indii už teď, přičemž na pátý Renault ztrácí 15 bodů a před sedmým Sauberem má stejně velký náskok. Za normálních okolností by ji tedy nemělo nic ohrozit, ale teoreticky je stále možný posun o jednu pozici nahoru nebo o jedno až dvě místa dolů.

Mallya proto nechce nic ponechat náhodě. Loni jeho tým ztratil šesté místo v předposledním závodě. Současnou pozici proto nepovažuje za jistou.

"Určitě ne! Pořád si pamatuji, co se stalo loni, když nám šestá příčka utekla o jediný bod. Do Brazílie určitě jedeme v silné pozici, ale naučil jsem se, že nikdy nemůžete nic považovat za jisté," dodal.

Diskuze (9) Další článek: Renault nehodlá být kvůli nevydařeným výfukům konzervativní
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00