Mallya: Hülkenberga ani Di Restu nedám, stejně mě nikdo neoslovil

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya nechce uvolnit ani jednoho ze svých závodních jezdců, chce si je ponechat i v příští sezóně.
Mallya: Hülkenberga ani Di Restu nedám, stejně mě nikdo neoslovil

Když byl zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley v Monze dotázán na Hülkenberga a Di Restu, potvrdil, že oba mají s týmem platné smlouvy na příští rok. Dodal ale, že pokud jezdec nemá vůli pro svoji stáj jezdit, nemá smysl ho nutit.

"Takže pokud dostaneme nabídku od některého ze čtyř velkých týmů, budeme s nimi muset pracovat. Dohodou bude muset být finanční vyrovnání, protože budou těžit z naší práce, musíme být pragmatičtí," uvedl pro Autosport.

"Vidžaj je k tomu celou dobu otevřený. Nejsme tu, abychom omezovali posun našich jezdců vpřed, ale kdyby to měl být krok stranou, postavili bychom se proti tomu."

Jenomže Vidžaj Mallya hovoří trochu jinak, i když to samozřejmě může být vyjednávací taktika pro zisk co největšího odstupného. "Oběma svým jezdcům jsem potvrdil, že si je chci nechat, konec," řekl v rozhovoru s Adamem Cooperem.

"Udělám vše, co bude třeba, abych si své jezdce udržel. Spekulace tu sice jsou, ale mě nikdo neoslovil. Že jsou jejich jména zmiňována, jen ukazuje, že jim důvěřuji správně."

Hülkenberg byl poslední dobou často zmiňován jako možný náhradník za Felipeho Massu. Ovšem vzhledem k tomu, že prezident Ferrari nepovažuje za dost zkušeného Péreze, tak by těžko mohl mít jiný názor na Hülkenberga, který má na kontě víceméně stejný počet Grand Prix.

Di Resta pak bývá spojován s McLarenem či Mercedesem, v závislosti na tom, jak by se měli či neměli dát do pohybu Michael Schumacher a Lewis Hamilton.

Další článek: GP Itálie 2012 - Co v tiskových materiálech nebylo

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10