Málem jsem je zabil. Pérez během závodu na trati potkal traťové komisaře

Sergio Pérez z týmu Racing Point zažil během Velké ceny Monaka dramatické chvíle, když během výjezdu safety caru málem zranil traťové komisaře.
Málem jsem je zabil. Pérez během závodu na trati potkal traťové komisaře

Po kontaktu Nica Hülkenberga a Charlese Leclerca, při kterém si Leclerc poškodil pravou zadní pneumatiku, zůstalo na městské trati velké množství nečistot. Vedení závodu se proto rozhodlo vyslat na trať safety car.

Toho využila řada jezdců k zastávce u mechaniků. Jedním z nich byl i Pérez. Když se Mexičan vracel na trať, musel se vyhnout dvěma traťovým komisařům, kteří se na výjezdu z boxů před první zatáčkou pohybovali na trati.

„Co bylo špatně s těmi komisaři?“ vykřikl Pérez do vysílačky. „Málem jsem je zabil! Jsou v pořádku?“

Později dostal ujištění, že oba traťoví komisaři vyvázli z incidentu nezraněni.

„Během safety caru mi tam skoro vběhli maršálové. Skoro jsem přejel dva traťové komisaře. Bylo to opravdu špatné. Běželi zpátky a já vyjížděl z boxů. Musel jsem brzdit a měli štěstí, že jsem se jim vyhnul,“ popsal Pérez incident novinářům.

„Normálně jsou velmi dobří. Nakonec, nejdůležitější je bezpečnost maršálů a jezdců,“ řekl Pérez, který v závodě nakonec obsadil třinácté místo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (7) Další článek: Verstappen spadl penalizací pod stupně vítězů, Gasly vylepšil letošní maximum
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00