Málem jsem je zabil. Pérez během závodu na trati potkal traťové komisaře

Sergio Pérez z týmu Racing Point zažil během Velké ceny Monaka dramatické chvíle, když během výjezdu safety caru málem zranil traťové komisaře.
Málem jsem je zabil. Pérez během závodu na trati potkal traťové komisaře

Po kontaktu Nica Hülkenberga a Charlese Leclerca, při kterém si Leclerc poškodil pravou zadní pneumatiku, zůstalo na městské trati velké množství nečistot. Vedení závodu se proto rozhodlo vyslat na trať safety car.

Toho využila řada jezdců k zastávce u mechaniků. Jedním z nich byl i Pérez. Když se Mexičan vracel na trať, musel se vyhnout dvěma traťovým komisařům, kteří se na výjezdu z boxů před první zatáčkou pohybovali na trati.

„Co bylo špatně s těmi komisaři?“ vykřikl Pérez do vysílačky. „Málem jsem je zabil! Jsou v pořádku?“

Později dostal ujištění, že oba traťoví komisaři vyvázli z incidentu nezraněni.

„Během safety caru mi tam skoro vběhli maršálové. Skoro jsem přejel dva traťové komisaře. Bylo to opravdu špatné. Běželi zpátky a já vyjížděl z boxů. Musel jsem brzdit a měli štěstí, že jsem se jim vyhnul,“ popsal Pérez incident novinářům.

„Normálně jsou velmi dobří. Nakonec, nejdůležitější je bezpečnost maršálů a jezdců,“ řekl Pérez, který v závodě nakonec obsadil třinácté místo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen spadl penalizací pod stupně vítězů, Gasly vylepšil letošní maximum

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.