Maldonadovi nezáleží na tom, kdo bude jeho týmovým kolegou

Pastor Maldonado se nechal slyšet, že nemá žádného favorita mezi jezdci, kteří by příští rok mohli být v Lotusu/Renaultu jeho novým týmovým kolegou.
Maldonadovi nezáleží na tom, kdo bude jeho týmovým kolegou

Romain Grosjean začátkem tohoto týdne oznámil, že od příští sezóny bude závodit pro nový americký tým Haas F1. Podle zástupce šéfa Lotusu Federica Gastaldiho je na trhu pár zajímavých jezdců, kteří jsou volní. Jedním z nich je například také pilot GP2 Stoffel Vandoorne.

„Upřímně, nikoho nepreferuji. Během své kariéry pracujete s řadou týmových kolegů, takže si musíte zvyknout na spolupráci s různými lidmi,“ řekl Maldonado.

Lotus potvrdil Grosjeanův odchod. Kým byste ho nahradili?

Lotus potvrdil Grosjeanův odchod. Kým byste ho nahradili?

„Nakonec se všichni snaží udělat vůz rychlejší a v závodě odvést nejlepší možnou práci, takže cíle všech jsou stejné.“

Pro Venezuelana je mnohem důležitější celková situace týmu, který se v letošní sezóně potýkal s finančními problémy. V pondělí přitom Renault oznámil, že kupuje tým Lotus. Maldonado je proto do budoucna optimistou.

„Je to pozitivní zpráva a těším se na to, co se tu zlepší. V minulosti jsem pracoval i s Renaultem a vím, že jsou to skuteční závodníci.“

„Vím, že v Enstone se vždy pracuje velmi tvrdě a v minulosti jsme viděli, co kombinace Enstone a Renaultu dokáže. Doufejme, že nás čekají velké věci.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ricciardo nevěří, že Red Bull skutečně odejde z F1

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.