Maldonadovi nezáleží na tom, kdo bude jeho týmovým kolegou

Pastor Maldonado se nechal slyšet, že nemá žádného favorita mezi jezdci, kteří by příští rok mohli být v Lotusu/Renaultu jeho novým týmovým kolegou.
Maldonadovi nezáleží na tom, kdo bude jeho týmovým kolegou

Romain Grosjean začátkem tohoto týdne oznámil, že od příští sezóny bude závodit pro nový americký tým Haas F1. Podle zástupce šéfa Lotusu Federica Gastaldiho je na trhu pár zajímavých jezdců, kteří jsou volní. Jedním z nich je například také pilot GP2 Stoffel Vandoorne.

„Upřímně, nikoho nepreferuji. Během své kariéry pracujete s řadou týmových kolegů, takže si musíte zvyknout na spolupráci s různými lidmi,“ řekl Maldonado.

Lotus potvrdil Grosjeanův odchod. Kým byste ho nahradili?

Lotus potvrdil Grosjeanův odchod. Kým byste ho nahradili?

„Nakonec se všichni snaží udělat vůz rychlejší a v závodě odvést nejlepší možnou práci, takže cíle všech jsou stejné.“

Pro Venezuelana je mnohem důležitější celková situace týmu, který se v letošní sezóně potýkal s finančními problémy. V pondělí přitom Renault oznámil, že kupuje tým Lotus. Maldonado je proto do budoucna optimistou.

„Je to pozitivní zpráva a těším se na to, co se tu zlepší. V minulosti jsem pracoval i s Renaultem a vím, že jsou to skuteční závodníci.“

„Vím, že v Enstone se vždy pracuje velmi tvrdě a v minulosti jsme viděli, co kombinace Enstone a Renaultu dokáže. Doufejme, že nás čekají velké věci.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ricciardo nevěří, že Red Bull skutečně odejde z F1

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10