Maldonado ztratí na startu GP Číny pět míst

Pastor Maldonado se na startu Velké ceny Číny 2014 posune o pět míst dozadu. Trest si vysloužil za incident s Estebanem Gutiérrezem během GP Bahrajnu.
Maldonado ztratí na startu GP Číny pět míst

Pilot Lotusu Pastor Maldonado si vysloužil pořádný balík trestů za nehodu s Estebanem Guttiérezem během Velké ceny Bahrajnu 2014. Venezuelan najel do vozu svého soupeře, jehož formule pak předvedla ve vzduchu několik akrobatických kousků. Esteban naštěstí vyvázl bez zranění.

Stewardi Maldonadovi okamžitě udělili penalizaci „10 sekund stop-and-go“, po závodě mu ještě nadělili penalizaci „ztráta pěti míst na startu do příštího závodu“ a na konto mu přiletěly i tři trestné body, což je zatím rekordním trestem za jeden incident.

Další článek: Po tragédii u McLarenu je pro mě podium speciální, raduje se Pérez

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.